مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق

مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق

مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق در وبسایت مسیح قاسمی مورد بررسی قرار گرفته شده است. برای مطالعه با ما در ادامه همراه باشید. به طور کلی هر انسانی در هنگام ازدواج دارای حقوق مختلفی است که می تواند این حقوق را از شریک زندگی خود مطالبه کند. بسیاری از بانوان در دنیای مدرن امروزی همیشه به دنبال دریافت حقوق انسانی خود هستند که حق طلاق هم یکی از این حقوق به شمار می رود. لازم به ذکر است که این دسته از بانوان باید مدارك لازم براي گرفتن حق طلاق را قبل از شروع هر کاری جمع آوری کنند تا با توجه به این اسناد و مدارک بتوانند به حقوق واقعی و طبیعی خود با کمک بهترین وکیل طلاق در اصفهان دست پیدا کنند.

مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق | مسیح قاسمی

منظور از حق طلاق چیست؟

باید توجه داشته باشید که نام حقوقی حق طلاق, وکالت در طلاق است و هر کسی می تواند این حق را در محضر چه در هنگام عقد و ازدواج و چه بعد از ازدواج مطالبه کند. اگر حق طلاق با مرد باشد او هر زمان که بخواهد می تواند همسر خود را طلاق دهد. حتی در صورتی که زن راضی به جدایی نباشد مرد می تواند این کار را به طور قانونی انجام دهد.
اما در صورتی که زن حق طلاق را از مرد بگیرد و مدارك لازم براي گرفتن حق طلاق را به محضر ارائه دهد در واقع این حق بر عهده او است و او هر زمان که در زندگی به بن بست برسد به آسانی و بدون هیچ دردسری می تواند از همسرش جدا شود. مرد می تواند به یکی از دفاتر رسمی در کشورمان مراجعه کند و پس از کامل کردن فرم های مربوطه و امضا کردن این فرم ها حق طلاق را به همسر خود بدهد.
زمانی که زن مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق را به دفتر اسناد رسمی ارائه می کند و در حقیقت با این روند حق طلاق را از مرد می گیرد دیگر در هنگام طلاق نیازی به اجازه مرد ندارد. حتی در این زمان نیازی به حضور مرد در محضر و در دفتر رسمی طلاق نیز نیست و زن بدون حضور او می تواند از همسرش جدا شود.

مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق

زمانی که زن قصد دارد حق طلاق را از همسر خود دریافت کند باید ابتدا مدارك لازم براي گرفتن حق طلاق را به دفتر ارائه دهد. زیرا تا زمانی که این مدارک کامل نباشند او نمی تواند به طور رسمی به دریافت حق طلاق از مرد اقدام کند. مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق از مردم به قرار زیر هستند:
1- شناسنامه مرد و زن
2- کارت ملی مرد و زن
3- عقدنامه محضری
توجه داشته باشید در صورتی که قصد گرفتن حق طلاق را دارید حتماً باید با مدارک کاملی که در اختیار دارید به یکی از دفاتر رسمی در شهر خود مراجعه کنید. در غیر این صورت نمی توانید این روند را به صورت قانونی به پیش برید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن حق طلاق | مسیح قاسمی

مدارک مورد نیاز برای گرفتن حق طلاق

شرایط لازم برای گرفتن حق طلاق

در ایران به طور کلی و به صورت قانونی حق طلاق با مرد است. مگر این که مرد به رضایت خودش این حق را به همسرش بدهد. زمانی که زن در زندگی خود شرایط لازم و کافی را برای دریافت حق طلاق داشته باشد با ارائه مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق به محضر به راحتی می تواند این کار را انجام دهد. شرایط لازم برای انجام این کار را در این صفحه عنوان می کنیم:
– زمانی که مرد به هر دلیلی نتواند به زن نفقه پرداخت کند زن می تواند حق طلاق را بگیرد.
– هنگامی که مرد عقیم و نازا باشد می تواند حق طلاق را به همسرش بدهد.
– وقتی که مرد وظیفه های زناشویی خود را به جا نیاورد زن می تواند با ارائه مدارك لازم براي گرفتن حق طلاق اقدام کند.
– اگر مرد به بیماری های مختلف جسمانی و روانی مبتلا باشد زن به آسانی می تواند حق طلاق را از او دریافت کند.
– اگر مرد به حبس محکوم باشد و در زندان باشد زن می تواند بی هیچ ممانعتی و با ارائه مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق به دفاتر رسمی در کشورمان مراجعه کند.
– در صورتی که مرد بدون هیچ دلیل قانع کننده ای خانه و زندگی خود را ترک کند زن می تواند حق طلاق را بگیرد.

مزیت های حق طلاق برای زن چیست؟

در کشور ما فرهنگ بسیاری از مردم به گونه ای است که حق طلاق را به زن نمی دهند و زن باید شرایطی را فراهم کند تا بتواند این حق را از آن خود کند. اما اگر زن بتواند با توجه به شرایطی که در زندگی خود دارد حق طلاق را بگیرد قطعاً با مزایای زیادی همراه خواهد بود. یکی از بزرگ ترین مزیت های این حق این است که بدون نیاز و بدون حضور همسر می تواند به صورت کاملاً توافقی و با توجه به مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق این حق را از آن خود کند.
در حالت کلی زمانی که زن قصد جدایی از همسر خود را داشته باشد باید این کار را با دلیل و مدرک انجام دهد. اما اگر حق طلاق داشته باشد بدون هیچ مشکلی می تواند از همسر خود جدا شود و در این صورت دیگر نیازی به آوردن دلیل و مدرک برای زن نیست و او می تواند با مدارك لازم براي گرفتن حق طلاق به راحتی اقدام کند.
به همین دلیل است که بسیاری از بانوان امروزی و مدرن برای این که از حق و حقوق خود در زمان ازدواج دفاع کنند و به همین خاطر مدارك لازم براي گرفتن حق طلاق را آماده می کنند و به دفتر تحویل می دهند.

بررسی مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق | مسیح قاسمی

بررسی مدارك لازم براي گرفتن حق طلاق

بررسی مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق

افرادی که با حقوق مساوی زن و مرد آشنایی دارند و به این موضوع اهمیت می دهند در زمان ازدواج باید این حقوق را مورد بررسی قرار دهند و به این ترتیب به بانوان ارزش دهند. بانوانی که مدارك لازم براي گرفتن حق طلاق را به محضر به طور کامل تحویل می دهند قطعاً می توانند کارهای قانونی برای گرفتن این حق را سریع تر به پیش برند. از این رو در هنگام تکمیل مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق نباید بی دقتی کنید و این مدارک را به طور ناقص تحویل محضر دهید و باید در این زمینه دقت های لازم را به کار برید. اگر شما نیاز به وکیل حقوقی در اصفهان داشتد تنها کافیست از طریق وکیل حقوقی در اصفهان با این مجموعه تماس حاصل فرمائید.

 تماس با وکیل