دفاع از اتهام کلاهبرداری

دفاع از اتهام کلاهبرداری

دفاع از اتهام کلاهبرداری توسط مسیح قاسمی

بر طبق قانون همه افرادی که اتهامی به آنان وارد است این حق را دارند که از حقوق خود دفاع کنند ؛ و در صورتی که بتوانند مدارک و مستندات کافی به دادگاه ارائه کنند , تبرئه خواهند شد . در این مطلب از وکیل حقوقی در اصفهان به موضوع مهم دفاع از اتهام کلاهبرداری می پردازیم , تا انتها همراه ما باشید .

دفاع از اتهام کلاهبرداری | مسیح قاسمی

دفاع از اتهام کلاهبرداری

توضیح کامل دفاع از اتهام کلاهبرداری

به طور کلی هر کس مورد شکایت قرار بگیرد, قانون این امکان را به او می دهد تا از حقوق خود دفاع کند ؛ دفاع از اتهام کلاهبرداری هم از این قاعده مستثنی نیست و طرفین می توانند در دادگاه حاضر شوند و به دفاع از خود بپردازند .
قبل از اینکه بیشتر راجع به این موضوع صحبت کنیم, بهتر است ببینیم تعریف کلاهبرداری چسیت ؟ اساسا کلاهبرداری به جرمی اطلاق می شود که در آن فرد با توسل به وسایل متقلبانه, طرف مقابل را فریب می دهد, مال او را تصاحب و در نهایت خود شخص یا فرد دیگری از منفعت آن مال بهره مند شود .
اگر بخواهیم چند نمونه کلاهبرداری مثال بزنیم می توان به فروش ارز دولتی در بازار آزاد با قیمت های غیرمصوب, فروش مالی که متعلق به شما نیست و … اشاره نمود .
اصولا افراد کلاهبردار با افراد سارق تفاوت زیادی دارند . چراکه در دزدی , سارق بوسیله اعمال زور و قدرت مال را می رباید ولی در کلاهبرداری فرد مالباخته با رضایت کامل مال خود را در اختیار کلاهبردار قرار می دهد ؛ این مورد دفاع از اتهام کلاهبرداری را با چالش همراه می کند .
در ابتدا شاید تصور کنید که دفاع از اتهام کلاهبرداری تنها مختص متشاکی (کسی که از او شکایت صورت گرفته) می باشد و فقط شخصی که جرم علیه او اقامه شده است شانس دفاع از خود را دارد ؛ در حالیکه هم شاکی و هم متشاکی می توانند با حضور در دادگاه کیفری, با ارائه دلایل و مستندات اقدام به دفاع کنند .
اما نکته ای که مطرح می باشد این است که چگونه می توان برای بهترین و موثرترین دفاع از اتهام کلاهبرداری اقدام نمود ؟ بهره بردن از دانش و تخصص یک وکیل پایه یک دادگستری که دارای تجربه کافی باشد, یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید .
مسیح قاسمی – وکیل پایه یک دادگستری اصفهان – یکی از بهترین وکلای اصفهان در پرونده های مربوط به کلاهبرداری می باشد . به منظور دریافت مشاوره در زمینه دفاع از اتهام کلاهبرداری می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .

انواع کلاهبرداری و تاثیر آن در دفاع | مسیح قاسمی

انواع کلاهبرداری و تاثیر آن در دفاع

انواع کلاهبرداری و تاثیر آن در دفاع

از آنجایی که جرم کلاهبرداری به نوع ساده و مشدد تقسیم بندی می شود, یکی از موارد بسیار مهم در دفاع از اتهام کلاهبرداری, نوع جرم می باشد . در کل استفاده از عناوین, رسانه های جمعی و … به منظور کلاهبرداری, از نوع مشدد خواهد بود .
همانطور که حدس می زنید , جرم کلاهبرداری ساده کمتر از مشدد می باشد ؛ در نتیجه وکیل شاکی وظیفه دارد تمام تلاش خود را به کار گیرد تا نظر دادگاه را به سمت کلاهبرداری مشدد جلب کند . از طرفی متهم یا وکیل او , سعی می کنند ارکان جرم را به نوع ساده هدایت نمایند تا شانس تقلیل مجازات افزایش پیدا کند .
لازم است بدانید که انجام این افعال ساده نیست و به مهارت بالایی نیازمند است ؛ به همین دلیل است که در دفاع از اتهام کلاهبرداری , یک وکیل خبره با آگاهی از قوانین و مراحل کار , می تواند از ابزارهای مختلف همچون ارائه لایحه , شواهد, مستندات و دلایل محکمه پسند استفاده نماید تا از حقوق موکل خود دفاع کند .

اثبات بی گناهی در کلاهبرداری

برای اثبات بی گناهی در جرایم کلاهبرداری , واقف بودن به یکسری شرایط و قوانین بسیار حیاتی می باشد ؛ این شرایط شامل موارد زیر هستند :
– در اولین قدم برای اثبات بی گناهی در کلاهبرداری لازم است شواهد کافی برای عدم انجام عمل مجرمانه ارائه شود تا مشخص شود که متهم , مرتکب جرم نشده است .
– در مرحله بعد باید اثبات نمود که عنصر معنوی برای انجام دادن جرم وجود نداشته است ؛ به این معنا که متهم در زمان وقوع جرم اراده ای از خود نداشه و یا اینکه به قصد و نیت عمل مجرمانه (کلاهبرداری) این کار را انجام نداده است .
– آخرین موردی که در دادگاه کیفری بررسی می شود مربوط به عنصر قانونی خواهد بود ؛ وکیل یا خود شخص متهم باید اثبات کنند که قانون برای این فعلی که انجام شده است, جرمی در نظر نگرفته و یا اگر در گذشته جرم محسوب می شده, اکنون اینگونه نیست .
یک وکیل ماهر و باسابقه با اطلاع از پیچ و خم پروسه دادرسی و همچنین توجه به ظرافت پرونده های کلاهبرداری , تلاش دارد بهترین دفاع از اتهام کلاهبرداری را به دادگاه ارائه کند . به عنوان مثال به کمک شهادت شهود می توان بی گناهی متهم را اثبات نمود .

اثبات بی گناهی در کلاهبرداری | مسیح قاسمی

اثبات بی گناهی در کلاهبرداری

نمونه رای برائت کلاهبرداری

یکی از اصلی ترین فاکتورهای انتخاب وکیل برای هر پرونده, بررسی سوابق و نتایج او می باشد ؛ به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه پرونده کلاهبرداری را به وکیل واگذار کنید, از رزومه او مطلع شوید .
برای مثال می توانید نمونه رای برائت کلاهبرداری وکیل را جویا شوید تا با خیال راحت پرونده خود را به او بسپارید ؛ به همین علت بررسی رزومه وکیل به شما کمک می کند تا با چشم باز قدم در راه بگذارید و شانس موفقیت شما را در دفاع از اتهام کلاهبرداری افزایش می دهد . برای دریافت مشاوره با مسیج قاسمی – یکی از بهترین وکلای اصفهان – می توانید با شماره 09131705100 حاصل فرمایید .

 تماس با وکیل