مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد ؟

اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد ؟

اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد ؟ طبق ماده 11 قانون حمایت از خانواده, در صورتی که زوج بدون رضایت زوجه, زن دیگری را انتخاب کند, زن می تواند با توجه به شرایط 12 گانه ازدواج, از زوج تقاضای طلاق کند. بدیهی است که زوجین می توانند بدون رضایت همسر اول به صورت دائم یا موقت ازدواج کنند اما ثبت ازدواج دوم بدون رضایت همسر اول امکان پذیر نخواهد بود. در ادامه از دفتر حقوقی وکیل مسیح قاسمی به بررسی موضوع اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد خواهیم پرداخت. با مسیح قاسمی که وکیل حقوقی در اصفهان می باشد در ادامه همراه باشید .

اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد | مسیح قاسمی

اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد

شوهر بدون رضایت زن ازدواج مجدد کند

حق طلاق متعلق به مرد است و زوجین پس از پرداخت کامل حقوق و طی مراحل قانونی می توانند با یا بدون دلیل در دادگاه از همسر خود جدا شوند. این حق در شرایط خاصی به زنان داده می شود. یکی از این شرایط, ازدواج دوم مرد بدون رضایت زن اول است که در این صورت زن مجاز به طلاق است و می تواند درخواست طلاق خود را به دادگاه تسلیم کند. از آنجایی که مرد نمی تواند بدون اجازه همسر اول ازدواج دوم خود را محضری و قانونی کند, مرتکب جرم شده و مجازات می شود.
اگر مردی بدون رضایت همسر اول خود ازدواج کند, زن اول می تواند تقاضای طلاق کند. این شرط در سند ازدواج درج شده و در صورت توافق زوجین قابل اجرا است. اما موارد حقوقی پیچیده تری وجود دارد که می تواند این بیانیه را نقض کند. قبلاً می گفتند مرد بدون زن اولش نمی تواند با زن دوم ازدواج کند, اما گاهی دادگاه به مردی که زن دوم می گیرد این اجازه را می دهد. این اجازه بر اساس عواملی مانند بیماری زن اول یا بیماری همسر اول گرفته می شود. بنابراین ازدواج بدون اذن همسر فقط تحت شرایطی قابل قبول است. این مورد در رابطه با موضوع اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد بسیار اهمیت دارد.

شرایطی که زن می تواند از شوهر خود طلاق بگیرد

طبق قانون کشور پیرو دین اسلام می باشد و اسلام به مرد حق طلاق داده است تا مرد هر زمان که بخواهد (البته پس از پرداخت هزینه های قانونی) زن خود را طلاق دهد. زن با توجه به شرایط خاصی می تواند تقاضای طلاق و تقاضای طلاق کند. توضیح برخی از این نوع موارد به شرح زیر می باشد:
1. خیانت مرد
2. نقض یکی از شروط 12 گانه عقد ازدواج توسط زن و شوهر
3. داشتن حق طلاق از سمت زوجه
4. عسر و حرج
5. امتناع زوج از پرداخت نفقه
6. غیبت طولانی مدت همسر
زن می تواند به یکی از دلایل فوق درخواست طلاق دهد لذا در صورت امضا و پذیرش 12 شرط ازدواج بدون اجازه شوهر اول زن دیگری را انتخاب می کند که صلاحیت انجام اسناد رسمی را دارد. این ازدواج دوم به این دلیل است که اگر زن رضایت ندهد عملا حق طلاق از شوهر اول خود را داده است و همسر اول می تواند مطابق با 12 شرط درخواست طلاق دهد. این موارد ذکر شده یکی از عوامل اصلی عنوان اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد، می باشد.

در چه شرایطی که زن می تواند از شوهر خود طلاق بگیرد | مسیح قاسمی

در چه شرایطی که زن می تواند از شوهر خود طلاق بگیرد

ازدواج دوم شوهر شامل ازدواج موقت یا همان صیغه نیز می شود ؟

در مورد ازدواج موقت بین قضات اختلاف وجود دارد, اما با توجه به اینکه کلمه نکاح علاوه بر نکاح به صورت مطلق (دائم و موقت) به کار می رود, شامل هر دو می شود. فقه تمایل به دائمی یا موقت بودن ازدواج دارد و در هر دو صورت اگر برای زن ثابت شود, زن حق طلاق دارد.
اگر زن بتواند ازدواج موقت شوهرش را به دلایل قابل قبول در دادگاه ثابت کند به شرط 12 عقد می تواند طلاق بگیرد مشروط بر اینکه مرد آن شرط را امضا کرده باشد. در غیر این صورت اگر مرد مفاد قرارداد را امضا نکرده باشد, زن می تواند به دلیل عسر و حرج از دادگاه تقاضای طلاق کند.

مجازات مرد برای ازدواج دوم بدون رضایت از زن چیست ؟

در ادامه پاسخ به عنوان اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد باید بیان کرد که ازدواج موقت یا حتی ازدواج دائم بدون اجازه همسر اول جرم نیست اما باید توجه داشت که عدم ثبت ازدواج دائم جرم است و اگر شخصی چنین عملی را انجام دهد جرم می باشد و آن شخص مجرم است. مرد برای ازدواج مجدد باید از همسر اول خود اجازه بگیرد و در غیر این صورت طبق ماده 49 قانون حمایت خانواده مرتکب جرم شده است و مجازات او مجازات درجه 5 یا 7 است.

حکم ازدواج دوم مرد بدون رضایت زن چیست؟

در ادامه شرح عنوان اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد باید بیان کرد که ازدواج مجدد موقت یا دائم بدون رضایت زوج جرم نیست. در صورت عدم ثبت ازدواج دائم, مرد مجرم شناخته می شود. ماده 49 قانون حمایت از خانواده: بر اساس این ماده اگر شخصی از همسر اول خود اجازه ازدواج مجدد نگیرد مرتکب جرم شده و مجازات می شود. مجازات آن ۵ درجه جزای نقدی یا ۷ درجه حبس است. بنابراین ازدواج مجدد زوجین بدون اذن زن برای زن و مرد مشکل ساز خواهد بود. اگر قصد طلاق به دلیل ازدواج مجدد شوهر جدی است, اول از همه با وکیل طلاق توافق کنید تا کارها به صورت قانونی و دقیق پیش برود و بعداً دچار مشکل نشوید.

حکم ازدواج دوم مرد بدون رضایت زن چیست؟ | مسیح قاسمی

حکم ازدواج دوم مرد بدون رضایت زن چیست

بررسی اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد ؟

در این مقاله از دفتر حقوقی وکیل مسیح قاسمی به بررسی اگر مردی زن دوم بگیرد زن اول میتواند طلاق بگیرد پرداختیم. در کلام آخر می توان گفت که مرد می تواند بدون اجازه همسرش بدون حکم دادگاه مجددا ازدواج کند. اما زن می تواند طلاق بگیرد و امکان دریافت کل جهیزیه نیز وجود دارد. دفاتر رسمی بدون اجازه همسر اول نمی توانند ازدواج را ثبت کنند. اگر زن اول اجازه دهد, ازدواج مجدد شوهر باید به عنوان ازدواج دائم ثبت شود. در غیر این صورت مرتکب جرم شده و مجرم محسوب می شود. شایان ذکر است, شما می توانید برایی دریافت اطلاعات بیشتر با بهترین وکیل طلاق در اصفهان ,  وکیل مسیح قاسمی تماس حاصل فرمایید.تماس با وکیل