طلاق توافقی چگونه است ؟

طلاق توافقی چگونه است ؟

طلاق توافقی چگونه است ؟ طلاق توافقی به این معنا است که زن و شوهر با طلاق موافقت کنند. برای طلاق توافقی, زوجین باید در برخی مسائل زندگی مشترک از جمله نفقه, مهریه و حضانت فرزند (در صورت وجود) توافق کنند. هر گونه توافق در مورد موارد مذکور مورد قبول دادگاه خواهد بود. بنابراین شرایط طلاق متقابل کاملاً به توافق طرفین بستگی دارد و زوجین به دلیل پیچیدگی و زمان بر بودن فرآیند طلاق متقابل می توانند تصمیم به استخدام وکیل طلاق مشترک بگیرند. در این مقاله از وکیل متخصص طلاق در اصفهان وکیل مسیح قاسمی به بررسی پرسش طلاق توافقی چگونه است؟ خواهیم پرداخت.

طلاق توافقی چگونه است و چقدر طول میکشد | مسیح قاسمی

طلاق توافقی چگونه است و چقدر طول میکشد

طلاق توافقی چیست؟

یکی از نوع های طلاق, طلاق توافقی می باشد. طلاق, توافقی می باشد که در آن زن و مرد توافق می کنند که از یکدیگر جدا شوند و این توافق در حکم دادگاه تصریح شده و ضامن اجرای قانون است. در واقع طلاق همانطور که از نامش پیدا است, طلاقی می باشد که در آن همه کارها با رضایت و توافق زوجین برای جدایی از یکدیگر انجام می شود و این نوع طلاق متقابل است. دفتر حقوقی وکیل مسیح قاسمی متخصص حل و فصل طلاق می باشد و در این مقاله تمامی سوالات شما را در مورد طلاق حل کرده ایم. اگر برای طلاق توافقی نیاز به مشاوره دارید یا نمی دانید طلاق توافقی چگونه است با کارشناسان حقوقی این مجموهه تماس بگیرید.
همچنین در ادامه بررسی پرسش طلاق توافقی چگونه است؟ باید ذکر کرد که اولین و مهمترین شرط در طلاق توافقی, رضایت طرفین طلاق است. برای این نوع طلاق زوجین می توانند با وکیل یا بدون وکیل طلاق خود را تکمیل کنند. چه بر سر وکیل طلاق توافق کنند و چه به تنهایی, باید در مورد مسائل مشترک به توافق برسند. از جمله شرایط طلاق توافقی, حضانت فرزندان و مالکیت اموالی که پس از ازدواج با هم خریداری شده اند و مهریه, نفقه باید در نظر گرفته شود. تقسیم اموال پس از طلاق نیز قابل توافق بین زوجین می باشد. در مورد نفقه و مهریه باید مشخص شود که آیا عموماً برای دریافت حقوق مالی است یا اعطای آن این عمل انجام می شود. در مورد حضانت طفل باید شرط شود که طفل تا سن بلوغ نزد والدین بماند.

هزینه وکیل برای طلاق توافقی چگونه است ؟

اگر قصد شرکت در جلسات مشاوره و دادگاه را ندارید و می خواهید پرونده طلاق شما در کمترین زمان ممکن برگزار شود, پیشنهاد می کنیم از وکیل خانواده استفاده کنید. همچنین تمام این موارد می توانند پاسخگوی پرسش طلاق توافقی چگونه است؟ باشند. قرارداد های خود را به صورت کتبی بنویسید تا برای شما وکالت نامه تهیه شود. البته در این مرحله حتی نیازی به مراجعه به وکیل نیست و می توانید از طریق سامانه ثنا قرارداد الکترونیکی ببندید. با توجه به تجربه شما به عنوان وکیل, نیازی به حضور در هیچ یک از مراحل نیست.
البته بهتر است درباره این تصمیم به درستی بگیرند زیرا سندی مبنی بر عدم امکان سازش دریافت می کنند و بسته به محدودیت اختیارات خود حتی می توانند برای صدور حکم طلاق در دفتر طلاق حاضر شوند. . حق الزحمه وکیل طلاق توافقی و مدت و تعداد جلسات باید تعیین شود.

دادگاه طلاق چند جلسه است | مسیح قاسمی

دادگاه طلاق چند جلسه است

مدارک خواسته شده توسط دادگاه برای طلاق توافقی چیست؟

در ادامه بررسی پرسش طلاق توافقی چگونه است؟ باید ذکر کرد که طلاق توافقی یکی از مراحل قانونی است که مانند سایر امور حقوقی نیازمند مدارک هویتی می باشد. برای شروع این کار باید کارت ملی مرد و زن, توافق نامه زوجین, شناسنامه مرد, شناسنامه زن, گواهی بارداری, وکالت نامه معتبر داشته باشید. برای طلاق, سند ازدواج شرح آزمایشات پزشکی مورد نیاز است. در صورتی که مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی مانند سند ازدواج شما به هر دلیلی مفقود یا در دسترس نباشد, همسر یا وکیل طلاق شما باید به دفتر واقع در آنجا مراجعه کرده و رونوشت ازدواج را تهیه کنند.
حضور خانم و آقا در جلسات مشاوره جهت دریافت گواهی عدم امکان سازش و همراه داشتن این سند برای جلسات دادگاه الزامی است. این سند طبق دستورالعمل جدید طلاق توافقی تا سه ماه اعتبار دارد. اگر وکیل دارید باید وکالت نامه ای از شما به همراه این مدارک داشته باشند. وکالت نامه به صورت لکترونیکی و فیزیکی در سامانه سونا ثبت می شود. همچنین تمام این موارد یکی از عوامل اصلی در پاسخگویی پرسش طلاق توافقی چگونه است؟ می باشند.

طلاق توافقی چگونه است و چقدر طول میکشد ؟

سوال اصلی زوج هایی که قصد طلاق توافقی دارند این است که طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟ بستگی به این دارد که خود آفا و خانم این کار را انجام دهند یا وکیلشان. در خوشبینانه ترین حالت بین 6 تا 9 ماه طول می کشد تا زن و مرد گواهی عدم سازش را دریافت کنند و ظرف سه ماه آن را برای صدور حکم طلاق به دفتر طلاق ببرند.
همچنین در ادامه بررسی پرسش طلاق توافقی چگونه است؟ باید ذکر کرد که در صورت داشتن وکیل, شرایط و زمان طلاق توافقی بسته به تجربه وکیل طلاق متفاوت خواهد بود, اما مطمئناً زمان کمتری می برد. زمانی که تیم وکلای این مجموعه برای رسیدگی به مسائل طلاق در خدمت شما هستند, طلاق شما در سریع ترین زمان بدون حضور زوجین انجام می شود.

مهریه در طلاق توافقی چگونه است؟

یکی از مسائل مهم در طلاق توافقی, مهریه است. وقتی طلاق از مرد باشد, در صورت مطالبه زن, مرد باید تمام حقوق مالی زن را بپردازد. اگر اموالی معادل مهریه داشته باشند اموالشان توقیف می شود و اگر اموالی برای مهریه نداشته باشند, مهریه به صورت اقساطی پرداخت می شود. همچنین چگونگی مهریه یکی از عوامل اصلی پاسخ به پرسش طلاق توافقی چگونه است؟ می باشند.
در طلاق توافقی اگر زن بخواهد مهریه را مطالبه کند جای بحث دارد. در مواردی که تقاضای طلاق توسط زن باشد, در صورتی که زن دارای اموال مرد باشد, می تواند آن را ضبط کند, در غیر این صورت مهریه به صورت اقساطی پرداخت می شود. اما در طلاق توافقی همه موارد طبق توافق خانم و آقا پیش می رود. زن با رضایت مرد می تواند تمام یا قسمتی از مهریه را ببخشد و قسمت دیگر را بگیرد.

طلاق توافقی چگونه است | مسیح قاسمی

طلاق توافقی چگونه است

طلاق توافقی با مسیح قاسمی

در این مقاله از دفتر حقوقی وکیل مسیح قاسمی به بررسی پرسش طلاق توافقی چگونه است؟ پرداختیم. همچنین در این مقاله به بیشتر جوانب این نوع طلاق نیز اشاره کردیم. شما کاربر عزیز برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این نوع طلاق می توانید با وکیل حقوقی در اصفهان , مسیح قاسمی تماس حاصل فرمایید.تماس با وکیل