مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

گواهی تجرد از کجا بگیریم ؟

گواهی تجرد از کجا بگیریم ؟

گواهی تجرد از کجا بگیریم؟ شاید بخواهید گواهی تجرد بگیرید. برای این کار باید مراحل اخذ مدرک تجرد را به صورت قانونی و مرحله به مرحله انجام دهید. این را هم بگوییم که گرفتن مدرک تجرد سخت نیست و به راحتی می توانید آن را بگیرید. مدرک تجرد به معنای واقعی آن با مدرک تجرد در عرف جامعه متفاوت است. در ادامه از دفتر حقوقی وکیل مسیح قاسمی به بررسی مدرک تجرد و نحوه گرفتن آن خواهیم پرداخت.قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت نیاز به دریافت اطلاعات در رابطه با ویکیل طلاق و خدماتش به صفحۀ وکیل متخصص طلاق در اصفهان مراجعه کنید.گواهی تجرد|مسیح قاسی

 

گواهی تجرد چیست ؟

ازدواج یکی از باثبات ترین قرارداد هایی است که بین افراد شکل می گیرد. .این قرار داد اساس و بقای نسل است و بر اساس اعتماد طرفین شکل می گیرد. اهمیت این امر باعث شده است که علاوه بر احکام شرعی، قانون حاکم بر جامعه نیز چاره ای برای حفظ حرمت این سنت قدیمی بیاندیشد.

برای جلوگیری از استفاده عده ای از افراد سودجو از این امر مقدس، بیشتر ازدواج ها زمانی اتفاق می افتد که دختر و پسر یا خانواده هایشان با یکدیگر آشنا شوند. اما گاهی پیش می آید که یکی از طرفین ازدواج قبلی خود را پنهان می کند. یک مرد ممکن است دو شناسنامه داشته باشد و اولین ازدواج او در اولین شناسنامه او ثبت شود. با در دست داشتن شناسنامه دوم که اطلاعات همسرش خالی است به خواستگاری دختری رفت و خود را مجرد اعلام کرد و ازدواج دوم را در شناسنامه دومش ثبت کرد.

با داشتن گواهی تجرد می توان از این شرایط جلوگیری کرد.یا ممکن است این فریب توسط زن به شکل دیگری انجام شود. این افراد طبق قانون به جرم کلاهبرداری در ازدواج به شش تا دو سال حبس محکوم می شوند. اما راه حل ها برای جلوگیری از گیر افتادن در چنین تله هایی طراحی شده اند. بنابراین می توان گفت اخذ مدرک تجرد قبل از ازدواج تا حدودی از این واقعه جلوگیری می کند. به این ترتیب می توان از خواستگار یا دختری که برای ازدواج در نظر گرفته شده است درخواست دریافت این گواهی را داد. این گواهی خیلی سریع صادر می شود که طی آن وضعیت ازدواج قبلی و فعلی فرد مورد نظر ثبت می شود.

گواهی تجرد نوعی تاییدیه است که با توجه به اطلاعات ثبت شده در شناسنامه شخص و به درخواست وکیل وی صادر می شود. در این گواهی آمده است که صاحب شناسنامه متاهل نبوده و در صورت ازدواج منجر به جدایی، فوت همسر و فسخ نکاح شده است.

چگونه گواهی تجرد بگیریم؟

گرفتن مدرک تجرد بسیار راحت است. از زمان درخواست تا دریافت گواهی یک یا دو روز کاری طول می کشد. ساده ترین راه برای انجام این کار مراجعه به اداره ثبت است. اما اکثریت کسانی که برای مدرک تجرد اقدام می کنند، ساکنان خارجی هستند. در این شرایط باید با نماینده جمهوری اسلامی در خارج از کشور مشورت کنند. گواهی تجرد در وزارت امور خارجه در اداره اسناد و امور شخصی صادر می شود. همچنین می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین از طریق وب سایت رسمی ثبت نام ارسال کنید. همچنین اخذ مدرک تجرد از طریق فردی غیر از متقاضی به شرط ارائه نمایندگی رسمی و قانونی در این خصوص امکان پذیر است.

گواهی تجرد|مسیح قاسی

گرفتن گواهی تجرد به صورت اینترنتی چگونه است؟

علاوه بر موارد فوق، افراد می توانند به صورت آنلاین نیز برای مقطع کارشناسی اقدام کنند. پس از تکمیل اطلاعات و ثبت نام در سامانه، شماره پیگیری به درگاه خدمات الکترونیکی اداره ثبت به نشانی sabteahval.ir داده می شود. باید این شماره را نزد خود نگه دارید تا بتوان از آن برای بررسی وضعیت درخواست خود در صفحه پیگیری استفاده کرد. پس از صدور این گواهی، یک گواهی واحد برای فرد ارسال می شود.
برای اخذ گواهی تجرد به همراه اصل شناسنامه و فیش بانکی با توجه به مجرد بودن و شماره پیگیری باید به ثبت احوالی که در زمان ثبت نام انتخاب کرده مراجعه کند. این گواهی فقط به دارنده شناسنامه تعلق می گیرد و در صورتی که اطلاعات فرد مراجعه کننده با سوابق شخص در ثبت احوال مطابقت نداشته باشد، این گواهی به وی تحویل داده نخواهد شد.

مزایا گرفتن گواهی تجرد چیست ؟

همچنین ممکن است بپرسید صدور گواهی تجرد به بیوه، مطلقه و سایر موارد ذکر شده در مقدمه در صورت صدور چه فایده ای دارد؟ ابتدا باید به حفظ حرمت این افراد و همچنین ذکر معنای لغوی تجرد اشاره کرد. برای قرار دادن موارد فوق در دسته تک نفره نیاز به این گواهی می باشد. ضمناً در مقطع تجرد ذکر می شود که آیا متقاضی قبلاً متاهل است یا خیر. در واقع اگر فردی به هر دلیلی اعم از فوت همسر یا طلاق بیوه شده یا طلاق گرفته باشد، در مدرک تجرد ذکر می شود. همچنین بعد از طلاق در مدرک تجرد، مجرد محسوب می شود و در سند مجرد به این مقوله اشاره شده است.

ترجمه گواهی تجرد آسان است؟

یکی دیگر از مسائل مربوط به گواهی تجرد ترجمه آن است. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم هدف از اخذ مدرک تجرد تنها اطلاع از وضعیت متاهل یا مجرد خواستگار یا دختری که به خواستگاری او رفته است نیست، بلکه شامل موارد دیگری نیز می شود. در واقع باید بگوییم که در اکثر موارد هدف از اخذ مدرک تجرد ارائه آن به مراجع خارجی جهت تایید ازدواج در خارج از کشور یا موارد مشابه می باشد. زیرا تعدد زوجات در اکثریت قریب به اتفاق کشورها ممنوع است و بخش قابل توجهی از کشورها تعدد زوجات را به رسمیت نمی شناسند.

در چنین مواردی صدور مدرک تجرد از کشور مبدا برای افراد مقیم خارج از کشور الزامی است. در این شرایط باید پس از تایید دفتر مترجمان وزارت دادگستری توسط مترجم رسمی ترجمه شود. در صورت تایید وزارت امور خارجه هزینه ترجمه سند ازدواج توسط مترجم رسمی و تایید آن توسط وزارت امور خارجه به صورت جداگانه پرداخت می شود.ترجمه گواهی تجرد|مسیح قاسمی

جمع بندی

در این مقاله از دفتر حقوقی وکیل مسیح قاسمی به بررسی پرسش گواهی تجرد از کجا بگیریم؟ پرداختیم. همچنین در این مقاله به بررسی بیشتر جوانب این نوع گواهی نیز پرداخته شد. همانطور که گفتیم صداقت اساس زندگی مشترک است. با اخذ این گواهی می توانید به طرف مقابل و حسن نیت او اعتماد کنید. بدون هیچ نگرانی با عزیزان خود ازدواج کنید و سالها با آنها زندگی کنید و زندگی شاد و لذت بخشی داشته باشید. همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این گواهی با مشاوران دفتر حقوقی وکیل مسیح قاسمی ارتباط حاصل کنیدتماس با وکیل