مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

شکایت فرار از دین مهریه

شکایت فرار از دین مهریه

شکایت فرار از دین مهریه در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفته شده است. برای خنثی کردن شکایت فرار از دین مهریه توسط مردان باید اطلاعات صحیحی در مورد مهریه و زمان پرداخت آن داشته باشیم. مهم ترین حق مالی زن در ازدواج, حق مهریه است. این شکایت از آن دسته حقوق مالی است که زن می تواند بدون توجه به طلاق, فوت, خیانت و … از آن برخوردار شود و در مورد زمان پرداخت مهریه کامل می تواند تصمیم گیری کند. مستقیما بعد از ازدواج, زن می تواند حق خود را مطالبه کند. اما در بسیاری از موارد پرداخت مهریه به وضعیت مالی مرد بستگی دارد. در واقع اگر در خطبه مهریه ذکر شود, پرداخت مهریه توسط مرد متفاوت خواهد بود. در این زمان برخلاف مهریه مورد نیاز, مرد در صورت استطاعت می تواند آن را بپردازد. در صورت درخواست مهریه, مرد موظف است هر زمان که زن بخواهد مهریه را بپردازد, مگر اینکه بتواند در دادگاه ثابت کند که قادر به پرداخت آن نیست. همچنین در ادامه از بهترین وکیل طلاق در اصفهان,  وکیل مسیح به بررسی شکایت فرار از دین مهریه خواهیم پرداخت.

شکایت فرار از دین مهریه | مسیح قاسمی

شکایت فرار از دین مهریه

جزای شکایت فرار از دین مهریه چیست؟

مجازات شکایت فرار از مهریه این است که به قصد فرار از دیون مهریه توافق شده و دادگاه زوجین را به مهریه محکوم کرده است. پس از وصول حکم, زوجینی که اعتبار حکم قطعی دادگاه به آنها داده می شود ,اموال خود را به دیگران منتقل می کنند. بنابراین انجام معامله قبل از صدور حکم قطعی نمی تواند به قصد فرار از دیون مهریه باشد, اما اگر ثابت شود که زوجین به قصد فرار از پرداخت مهریه, مال خود را معامله کرده اند, با آنها برخورد می شود. همچنین در این مجموعه تمام روند این شکایت توسط بهترین وکلای ایران بررسی و انجام می شود. قابل ذکر است, شکایت فرار از دین مهریه به علت تعداد بالای طلاق بسیار صورت می پذیرد.
بر اساس قانون اجرای احکام مالی سال 1394, در صورتی که دارایی بدهکار (مرد) برای پرداخت بدهی او کافی نباشد و بدهکار به هر نحوی اموال خود را انتقال داده باشد, در صورت اثبات می تواند قصد خود برای عدم پرداخت مطالبات, اعلام کند و در ادامه محاکمه و زندانی شود. مرد به مجازات درجه شش به حبس تعزیری و بیش از شش ماه تا دو سال محکوم می شود. بر اساس این ماده, اگر دارایی زوج برای پرداخت دیون مهریه کافی نباشد و عمداً مال خود را به دیگری بدهد تا زوجه نتواند مهریه خود را دریافت کند, تمام این معاملات, معاملاتی به قصد فرار از دین است. این مجموعه با دارا بودن سابقه ای درخشان در امر انجام شکایت فرار از دین مهریه می توانند تمام این روند را با بهترین انجام دهد.

بررسی شکایت فرار از دین مهریه | مسیح قاسمی

بررسی شکایت فرار از دین مهریه

بررسی شکایت فرار از دین مهریه

همانطور که در بالا اشاره کردیم بخش قابل توجهی از بدهکاران مالی محکوم به مهریه هستند. فرقی نمی کند که محکومان مذکور تمکن مالی داشته باشند یا نه, در هر صورت بسیاری از آنها مهریه همسر خود را پرداخت نمی کنند. این افراد معمولاً قسمت قابل توجهی از اموال خود را برای اجتناب از مهریه به افراد دیگر می دهند. حال با پرداختن به این موضوع به بررسی جنبه های حقوقی و مدت دوری جستن از دیون مهریه می پردازیم. بسیاری از افراد جامعه معتقدند مقامات قضایی برای جلوگیری از پرداخت مهریه, معاملات جعلی و واقعی را تشخیص نمی دهند. باید پذیرفت که این فرض اشتباه است. زیرا طبق قانون مدنی معامله ای که در آن قصد بیع نباشد باطل است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که معامله رسمی بی اساس و باطل است.
در طرف دیگر ماجرا, ممکن است مرد برای فرار از بدهی مهریه, قصد واگذاری ملک را به دیگری داشته باشد. در چنین شرایطی که شرایط و عوامل با یکدیگر متفاوت است, نظرات زیادی وجود دارد. قابل ذکر است, این مجموعه با دارا بودن وکلای حرفه ای می تواند تمامی روند شکایت فرار از دین مهریه را با بهترین قیمت و کیفیت انجام دهد. اما طبق قانونی که قوه قضائیه وضع کرده است, چنین معامله ای مشکل قانونی ندارد. اما در صورتی که طلبکاران مانند زنی که مهریه خود را مطالبه کرده از معامله فوق متضرر شوند می توانند شکایت کنند. این افراد می توانند با اعلام ادعای خود و اثبات عدم پرداخت بدهی از سوی فروشنده, فسخ معامله را از دادگاه درخواست کنند. در چنین شرایطی دادگاه هرگونه معامله مال مورد نظر را ممنوع می کند و هیچ یک از طرفین تا پایان رسیدگی حق فروش اموال مذکور را ندارند.

مدت زمان شکایت فرار از دین مهریه چقدر است؟

در مورد مدت بدهی مهریه قاعده خاصی وجود ندارد. اما با توجه به شرایط حاکم بر قوه قضائیه, اگر مردی پس از گذشت یک سال از درخواست مهریه, پول خود را به حساب دیگری واریز کند, حواله باطل است. معمولاً چنین معامله ای به معنای اجتناب از مهریه است. در واقع پس از صدور درخواست مهریه توسط خانم, اکثر اموال مورد بحث آقایان در معامله مشکوک می شود. همچنین شکایت فرار از دین مهریه بیشترین موارد را در بین شکایت ها دارد و این مجموعه می تواند تمامی روند را با بهترین حالت انجام دهد. در حال حاضر حتی اگر درخواست خانم دو سال قبل از این اتفاق به آقا تحویل داده نشده باشد, هرگونه معامله در این زمینه رسمی تلقی می شود. طبق قانون جمهوری اسلامی ایران هرگونه معامله رسمی ممنوع است. در صورت انجام این گونه معاملات, زیان دیدگان می توانند بر اساس قانون مذکور از افراد متخلف در دستگاه قضایی کشور شکایت کنند.

مدت زمان شکایت فرار از دین مهریه | مسیح قاسمی

مدت زمان شکایت فرار از دین مهریه

وکیل برای شکایت فرار از دین مهریه

در این مقاله از وکیل حقوقی در اصفهان , مسیح به بررسی شکایت فرار از دین مهریه پرداختیم. همچنین در این مقاله به بررسی چیستی و نوع روند این نوع شکایت نیز پرداخته شد. در شکایات فرار از مهریه, اموالی وجود دارد که مالکیت آنها غیرقانونی تلقی می شود. به عنوان مثال می توان به وسایل مورد استفاده زوجین, ابزار کار شخصی مانند خودرو, موبایل و … اشاره کرد.کتاب و ابزار تحقیق, لوازم خانگی, منزلی که فرد در آن زندگی می کند از جمله اموال غیرقابل توقیف است. به طور خلاصه شرایطی را که فرار محسوب می شوند را فهرست می کنیم. این شرایط شامل معایب معامله, علاقه طلبکاران به دعوی و… می باشد. قابل ذکر است, شما کاربر عزیز برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این نوع شکایت می توانید با دفتر حقوقی وکیل مسیح ارتباط حاصل کنید.تماس با وکیل