مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل

اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل

اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل این اطمینان را به زوجه می دهد که در سریعترین زمان می تواند به حق قانونی خود برسد. چرا که وکیل تمام راه های کوتاه برای مطالبه مهریه را می داند. در صورت نیاز به دریافت مشاوره برای اجرای مهریه کافیست با مسیح قاسمی که یکی از بهترین وکیل خانواده در اصفهان است مشورت کنید.

اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل | مسیح قاسمی

اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل

مراحل به اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل

مطابق قانون مدنی در کشور ما پس از عقد نکاح زن مالک مهریه است و می تواند هر زمان که بخواهد آن را مطالبه کند. البته مالکیت زن بسته به تمکین کردن ایشان بلافاصله بعد از عقد نکاح است.

مهریه می تواند پول, طلا, سند املاک و سکه باشد و معمولاً مطابق توافق میان زوجین و خانواده های آنها تعیین می شود. اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل یکی از بهترین روش ها برای گرفتن این حق قانونی است. اما به طور کل مراحل به اجرا گذاشتن مهریه به دو روش می باشد:

اجرا از طریق ثبت

بانوان باید ابتدا به اجرای ثبت مراجعه کرده و درخواست مطالبه مهریه را بدهند و باید به دفترخانه ای که عقد در آن ثبت شده مراجعه کرده و با پرداخت هزینه اجرایی مطالبه مهریه را ثبت کنند. دفترخانه برای زوج تا ظرف ده روز یک اظهار نامه ارسال می کند, تا زوج به دفترخانه مراجعه کرده و یک مال برای پرداخت مهریه معرفی کند.

اجرا از طریق دادگاه

در حال حاضر برای مطالبه مهریه مستقیم نمی توان به دادگاه مراجعه کرد, بلکه پس از اینکه اجراییه ثبت نتوانست مهریه را از مرد دریافت کند, در این مرحله دادگاه باید در مورد مهریه تعیین تکلیف نماید. البته مرد پس از دریافت دادخواست می تواند درخواست اعسار بدهد و مهریه را قسط بندی کند.
یک نکته مهم اینکه اگر مهریه توسط زن بخشیده شود, به هیچ وجه دیگر قابل مطالبه نیست.

چرا به وکیل برای اجرای مهریه نیاز داریم؟ | مسیح قاسمی

چرا به وکیل برای اجرای مهریه نیاز داریم؟

چرا به وکیل برای اجرای مهریه نیاز داریم؟

هر چیزی که باید پول نقد برای آن پرداخت شود, مشکلات و دردسرهای زیادی به دنبال دارد. به خصوص پرداخت مهریه که در سال‌ های اخیر مبالغ آن بسیار سنگین بوده و معمولاً از عهده زوج بر نمی آید. در چنین شرایطی حضور یک وکیل خبره و کاربلد تأثیر بیشتری در سریعتر انجام شدن کارهای اداری دارد؛ چرا که تمام روال کار را می داند.
همچنین پس از درخواست اخذ مهریه دادگاه از دو روش برای دریافت و پرداخت مهریه استفاده می کند. می توان از وکیل دادگستری کمک گرفت یا اینکه دو طرف بدون اخذ وکیل از طریق اداره اجرای ثبت اقدام نمایند. اگر نیاز به بهترین وکیل طلاق در اصفهان دارید تنها کافیست با مسیح قاسمی که ویل پایه ی دادگستری می باشد, تماس بگیرید.

قانون جدید اجرا گذاشتن مهریه

مهریه می تواند هر چیزی که بتوان در ازای آن پول پرداخت کرد, انتخاب شود؛ اما در نهایت با محاسبه نرخ روز آن زوج مکلف به پرداخت می شود. اما برای پرداخت مهریه قوانین مختلفی وجود دارد که ممکن است به همه زوایای آن اشراف نداشته باشید. پس بهتر است اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل صورت بگیرد. دو نکته بسیار مهم در هنگام اجرا گذاشتن مهریه که لازم است بدانید:

  1.  در صورتی که زوج فوت کند, مهریه تا تاریخ فوت ایشان به نرخ روز محاسبه می شود و ارتباطی به تاریخ انحصار وراثت و درخواست زن ندارد.
  2. ملاک نرخ روز پرداخت مهریه توسط شوهر است و ارتباطی به تاریخ اقامه دعوا و ارائه دادخواست توسط زوجه ندارد.

قانون جدید مهریه 110 سکه

در گذشته در صورت عدم پرداخت به موقع مهریه زوج می توانست حکم جلب فرد را گرفته و برای سال ‌های طولانی ایشان را بازداشت و زندانی کند. اما طبق قانون جدید مهریه 110 سکه صرفاً برای پرداختن مهریه تا این میزان سکه امکان جلب شوهر وجود دارد.
در واقع مرد مکلف است تا 110 سکه را پرداخت کند و در صورت باقی ماندن مهریه زن باید اموالی از شوهر را برای توقیف به دادگاه معرفی نماید. در صورت نداشتن مدارک کافی امکان دریافت مهریه بیشتر وجود ندارد و همچنین نمی تواند حکم ممنوع الخروجی یا جلب بگیرد.

هزینه اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل

در زمان تشکیل پرونده برای اجرا گذاشتن مهریه, هزینه آن معادله یک بیستم کل مهریه است که زوجه می تواند درخواست دریافت آن از زوج را کند.
اما هزینه وصول مهریه از طریق دادگاه در اولین قدم هزینه معادل سه و نیم درصد مبلغ مهریه است که باید پرداخت شود. اما هزینه های دیگری هم در این مسیر وجود دارد که به شرح ذیل است:

  • هزینه دادرسی در مرحله بدوی
  • هزینه دادرسی در مرحله واخواهی و تجدید نظر
  • هزینه دادرسی دعاوی مالی در مرحله فرجام خواهی و اعاده دادرسی و اعتراض ثالث

در صورتیکه اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل انجام شود, بسیاری از هزینه های مربوط به دادگاه کاهش پیدا می کند. چرا که روال انجام کار با سرعت بالاتری طی می شود, بهتر است حتماً از افراد متخصص در این پروسه طولانی کمک بگیرید.

دریافت مهریه توسط وکیل| مسیح قاسمی

دریافت مهریه توسط وکیل

نحوه اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل

مهریه به عنوان حق قانونی زوجه و در واقع تضمین و پشتوانه مالی محسوب می‌ شود؛ به همین دلیل توسط قانون و عرف پذیرفته شده است. به همین سبب در بخش‌ های مختلف آن قوانینی مشخص شده تا روال اداری به شکل بهتری طی شود و دریافت مهریه توسط وکیل انجام پذیرد.
از آنجایی که مطالبه مهریه مشکلات و پیچیدگی های خاصی دارد, بهتر است اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل صورت بگیرد, تا با تسلط کامل بر تمام قوانین حقوقی از زوجه ضایع نشود.
نحوه به اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل حقوقی در اصفهان در چند مرحله انجام می شود که شامل موارد ذیل است:

مراجعه به اداره ثبت

بهترین وکیل طلاق در اصفهان با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک پرونده مطالبه مهریه را از طریق اجرای ثبت تشکیل می دهد در این مرحله برای رسیدگی به پرونده نوبت مشخص می کنند

توقیف اموال

پس از رسیدگی به پرونده تشکیل شده در اداره ثبت, نامه توقیف اموال دارای سند رسمی مانند خودرو, ملک, حساب های بانکی, سیم کارت, سهام, بورس, سهام شرکت ها و بسیاری از موارد دیگر ساده می شود. نامه های لازم برای توقیف هر کدام از اموال باید به اداره های مربوطه ارسال شود. به عنوان مثال به تمامی بانک های مرکزی, ثبت اسنادها, ثبت شرکت ها این نامه ها را ارسال می کنند تا تمام اموال منقول و غیرمنقول زوج پیدا شود.

مزایده اموال

اگر اموال زوج دارای سند رسمی باشند, به اندازه مهریه زوجه, وکیل می تواند با گرفتن اجراییه, پرونده را به اجرای احکام برده و اقدام به برگزاری مزایده برای فروش اموال توقیف شده کند.
در واقع روال قانونی و اداری کمی پیچیده است و بهتر است که حتما از یک وکیل متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل اصفهان | مسیح قاسمی

دریافت مهریه توسط وکیل در اصفهان

دریافت مهریه در سریعترین زمان با مسیح قاسمی

در صورتی که به هر دلیلی نیاز به دریافت مهریه توسط وکیل پیدا کردید, بهتر است قبل از اقدام به هر کاری با بهترین وکیل طلاق در اصفهان مشورت کنید, تا بدون گیر افتادن در تبصره ها و قوانین مختلف پرونده شما به سرعت طی شود.
مسیح قاسمی یکی از وکلای کاربلد و باتجربه است که با انتخاب کوتاه ترین راه حل ها می تواند اقدام به دریافت مهریه در سریعترین زمان کند. بدون شک دریافت مشاوره از ایشان کمک می ‌کند تا با مشکلات کمتری روال پرونده شما طی شود.
در واقع اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل موجب می شود تا بدون ضایع شدن حق زوجه این پرونده طی شده و در نهایت زوجه به حق قانونی که دریافت مهریه توسط وکیل است تحت هر شرایطی برسد.تماس با وکیل