مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

وکالت طلاق چگونه باطل میشود ؟

وکالت طلاق چگونه باطل میشود ؟

وکالت طلاق چگونه باطل میشود ؟ اگر شما هم وکالت طلاق را به همسرتان واگذار کرده اید و در حال حاضر به دنبال راهی برای ابطال آن هستید بهتر است تا انتها این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله در رابطه با این موضوع که وکالت طلاق چگونه باطل میشود؟ بطور مفصل صحبت خواهیم کرد. همچنین اطلاعات مفیدی در رابطه با؛ وکالت طلاق و مدارک و شرایط لازم برای ابطال وکالت طلاق و معرفی بهترین وکیل طلاق در اصفهان را در اختیارتان قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

وکالت طلاق چیست؟

حق طلاق و وکالت طلاق دو معقوله جدا از هم هستند. حق طلاق یکی از حقوقی است که بر اساس قوانین مدنی کشورمان, متعلق به مردان است. زنان در ایران از داشتن حق طلاق محروم هستند. اما قانون شرایطی را بوجود آورده است تا مردان بتوانند از این حق قانونی خود بگذرند و آن را بواسطه یک وکالت نامه به همسر خود یا یک شخص ثالث منتقل کند. به حق طلاقی که از طریق وکالت نامه به همسر یا شخص ثالث واگذار می شود را وکالت طلاق می گویند. پس وکالت طلاق, وکالتی است که یک مرد با رضایت کامل و طبق شروطی می تواند به همسرش واگذار کند. این وکالت بعد از واگذار شدن قابلیت لغو شدن یا باطل شدن را دارد اما یک سری شروط را برای باطل شدن باید داشته باشد. همه انواع وکالت های طلاق قابل ابطال نیستند. اگر می خواهید انواع وکالت طلاق را بشناسید و بدانید وکالت طلاق چگونه باطل میشود؟ ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید. همچنین برای ارتباط با مسیح قاسمی, از برجسته ترین وکلای طلاق اصفهان, می توانید نام او را در مرورگر خود جستجو کنید. سپس با استفاده از راه های ارتباطی موجود در سایت با مسیح قاسمی وکیل پایه یک دادگستری در تماس باشید. با مشورت گرفتن از او میتوانید اطلاعات کاملی در رابطه با اینکه وکالت طلاق چگونه باطل میشود را بدست بیاورید.

 

ابطال وکالت نامه طلاق | مسیح قاسمی

انواع وکالت طلاق

وکالت طلاق می تواند در دو زمان متفاوت انجام بگیرد. باتوجه به زمان واگذاری حق طلاق, دو نوع وکالت طلاق داریم.

وکالت طلاق هنگام عقد

بسیاری از خانواده ها در رابطه با حق طلاق و گرفتن وکالت آن در مراسم خاستگاری بحث می کنند. بنابراین در صورت موافقت خانواده آقا,  انتقال وکالت حق طلاق به خانم از همان ابتدا در عقدنامه قید می شود. همچنین مرد می تواند شروط لازم برای واگذاری این حق به همسرش را نیز در عقدنامه قید کند. این نوع وکالت را, وکالت طلاق حین عقدنامه می گویند که شرایط خاص خود را دارد. در عنوان بعدی به بررسی این موضوع که این وکالت طلاق چگونه باطل میشود؟ خواهیم پرداخت.

 

بعد از عقد به صورت محضری وکالت طلاق چگونه باطل میشود ؟ 

بسیاری از خانم ها در ابتدای ازدواج به دلایل مختلفی مانند عدم آشنایی با قوانین وکالت حق طلاق, به فکر گرفتن حق طلاق از همسر خود نیستند اما کمی بعد از زندگی مشترک با آگاهی بیشتر از مزیت داشتن وکالت طلاق با مشورت و توافق با همسرشان برای گرفتن این وکالت اقدام می کنند. بعد از عقد محضری وکالت طلاق چگونه باطل میشود؟ در این صورت زوجین باید به دفاتر اسناد رسمی کشور مراجعه کنند و این وکالت را بطور رسمی واگذار کنند. به این نوع وکالت حق طلاق, وکالت محضری گفته می شود. این وکالت می تواند طبق شروط مختلفی که مرد آنها را قید می کند و به صورت مدت دار یا دائم تنظیم شود.

چگونه وکالت طلاق باطل میشود؟| مسیح قاسمی

وکالت طلاق چگونه باطل میشود ؟ شرایط لازم 

گاهی مرد بعد از دادن وکالت طلاق به همسرش به هر دلیلی از کار خود پشیمان میشود. در چنین شرایطی برای او این سوال مطرح خواهد شد که؛ وکالت طلاق چگونه باطل میشود؟ شرایط آن چیست و باید برای باطل شدن این وکالت باید چه کاری انجام دهد. باید بگوییم که وکالت طلاق طبق شرایط زیر قابل ابطال خواهد بود.

وکالت نامه ها از نظر زمانی دو نوع مدت دار و دائمی دارند. دو نوع وکالت بلاعزل و قابل عزل هم از انواع وکالت نامه ها هستند. اگر وکالت بلاعزل باشد فرد نمی تواند بعد از واگذاری حق خود به طرف مقابل وکالت را باطل کند( مگر در شرایط خاص). اما اگر وکالت قابل عزل باشد طبق شروط تعیین شده فرد می تواند حق وکالت خود را از طرف مقابل بگیرد.

در جواب سوال در زمان عقد وکالت طلاق چگونه باطل میشود؟ باید گفت اگر وکالت طلاق در زمان عقدنامه, بصورت بلاعزل و دائمی به زن واگذار شده باشد مرد نمی تواند وکالت را باطل کند. مگر اینکه شرایط خاصی مانند؛ فوت یا جنون موکل یا وکیل وجود داشته باشد. همچنین اگر زن در صورتی که از این وکالت استعفا بدهد یا با همسرش بر سر فسخ آن به توافق برسد امکان ابطال وکالت طلاق وجود دارد.

اگر وکالت طلاق به صورت محضری,  مدت دار و بلاعزل بعد از عقد به زن واگذار شده باشد, مرد می تواند برای فسخ آن به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کند و این وکالت را باطل کند.

 

 

وکالت طلاق چگونه باطل میشود ؟ مدارک لازم

حالا که متوجه شدید وکالت طلاق چگونه باطل میشود؟ بهتر است مدارک لازم برای باطل کردن این وکالت را آماده کنید و با ارائه کامل این مدارک به دفتر اسناد رسمی کار خود را آسان تر کنید.

  • مدارک شناسایی زوجین, که شامل اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی است.
  • شهادت نامه کتبی شاهدان
  • اصل سند وکالت طلاق
  • دادخواست مربوط به ابطال وکالت طلاق
  • درصورتی که مرد بخواهد وکالت طلاق را به شخص دیگری واگذار کند باید اصل و کپی مدارک شناسایی او را همراه سایر مدارک به دفترخانه ارائه کند.

برای ابطال وکالت طلاق به کجا مراجعه کنیم؟

اگر در ایران زندگی می کنید برای ابطال وکالت طلاق می توانید به دفترخانه های اسناد رسمی کشور و بهترین وکیل خانواده در اصفهان مراجعه کنید. و با ارائه مدارک خود مراحل ابطال این وکالت را از سر بگیرید.

اگر خارج از ایران هستید و می خواهید وکالت طلاق خود را باطل کنید یا آن را به شخص دیگری واگذار کنید باید به سفارت یا کنسولگری ایران در آن کشور مراجعه کنید.

 وکالت طلاق چگونه باطل میشود؟ | مسیح قاسمی

 آیا برای باطل کردن وکالت طلاق به وکیل نیاز است؟

در پاسخ به سوال وکالت طلاق چگونه باطل میشود؟ باید گفت در حالت کلی برای باطل کردن وکالت طلاق به صورت توافقی نیازی به وکیل نخواهد بود. اما اگر نمی دانید وکالت طلاق چگونه باطل میشود؟ برای باطل کردن وکالت طلاق بلاعزل باید چه کاری انجام دهید و در این رابطه نیازمند راهنمایی و مشاوره هستید بهتر است به یک وکیل مجرب و کار بلد در این زمینه مراجعه کنید. حضور یک وکیل خوب برای اینکه بدانید وکالت طلاق چگونه باطل میشود؟ و چطور باید از پس این کار بر بیاید بسیار کمک کننده خواهد بود. با کمک گرفتن از یک وکیل در این مسیر به نتایج خوبی دست پیدا خواهید کرد.

مسیح قاسمی وکیل حقوقی در اصفهان از مجرب ترین وکلا شهر اصفهان است. برای ارتباط با این وکیل باسابقه می توانید به وب سایت مسیح قاسمی مراجعه کنید و از طریق راه های ارتباطی موجود با او در ارتباط باشید, دغدغه های خود را در مورد موضوعات قضایی با او در میان بگذارید و بهترین راهنمایی ها را دریافت کنید.تماس با وکیل