مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

حق الزحمه وکیل برای فروش ملک

حق الزحمه وکیل برای فروش ملک

حق الزحمه وکیل برای فروش ملک بسته به نوع ملک, ارزش ملک و همچنین توانایی های وکیل مشخص می شود. در صورت نیاز به گرفتن وکیل در دعواهای ملکی مختلف و موفقیت در پرونده می توانید, با مسیح قاسمی مشورت کنید. چرا که با دریافت مناسب ترین هزینه, پرونده های ملکی را به اتمام می رساند و جزو بهترین وکیل ملکی در اصفهان شناخته شده است.

حق الزحمه وکیل برای فروش ملک | مسیح قاسمی

حق الزحمه وکیل برای فروش ملک

حق الوکاله چیست؟

حق الوکاله به پولی گفته می شود که بابت انجام یک کار خاص, دفاع از حقوق موکل و به نتیجه رساندن یک پرونده توسط وکیل دریافت می شود. به همین سبب وکلا هیچ محدودیتی در تعیین میزان حق الزحمه خود ندارند؛ اما مطابق عرف حق الوکاله با توافق طرفین انجام می شود.
معمولاً محاسبه حق الوکاله در درجه اول به شکل توافقی انجام می شود و در مراحل بعدی با توجه به حجم کار وکیل, نوع پرونده و میزان زحمتی که متقبل شده است تعیین می گردد. در صورت وجود اختلاف برای پرداخت حق الوکاله باید مطابق تعرفه وکلا حق الوکاله مشخص شود.
به عنوان مثال حق الزحمه وکیل برای فروش ملک درصدی از قیمت کلی ملک می باشد؛ اما می تواند بر اساس توافق طرفین و همچنین میزان کار وکیل تغییر پیدا کند. و در موارد مختلفی اعم از وکیل شرکت در اصفهان و … مورد استفاده قرار میگیرد.

چرا باید وکیل ملکی انتخاب کنید؟

وکالت تخصصی در حوزه های مختلف موجب می‌ شود تا وکلا هم اشراف بیشتری بر قوانین موجود در آن بخش داشته باشند و با تسلط کامل بر ریز و درشت قوانین, پرونده ها با سرعت بالاتر و به شکل روان مراحل اداری را طی می کنند.
در حوزه املاک که مشکلات و پرونده های متعددی وجود دارد, بهتر است از یک وکیل متخصص و کاربلد در حوزه ملک استفاده شود, تا در هر مرحله ‌ای بتوانید بدون گیر افتادن در مراحل قانونی آن را طی کنید.
حق الزحمه وکیل ملکی در اصفهان برای فروش ملک یا هر کار دیگری که در دعاوی ملکی انجام می دهد, کاملا مشخص بوده و بسته به ویژگی های ملک و مدت زمان کارکرد وکیل تعیین می شود. اما در کمک گرفتن از وکلای ملکی متخصص, به دلیل داشتن تجربه بیشتر توصیه می شود.

 

حق الزحمه وکیل برای فروش ملک چقدر است؟

معمولاً حق الزحمه وکیل برای فروش ملک مطابق تعرفه ها هر ساله مشخص می شود؛ اما در نهایت وکیل و موکل باید بر سر یک قیمت منصفانه به توافق برسند, تا بتوانند به بهترین نحو یک پرونده را به سرانجام برساند.
اولین قدم برای موفقیت در شکایات ملکی دریافت مشاوره از افراد متخصص که به تمام قوانین جدید و اصلاحیات آن واقف هستند, در صورتیکه به سراغ وکلای تخصصی و حاذق بروید, باید به این نکته توجه کنید که ممکن است هزینه های وکالت آنها بالا باشد. در صورت داشتن توانایی پرداخت این مبالغ پرونده ملکی شما به سرعت حل می شود.
به طور کلی حق الزحمه وکیل برای فروش ملک بر اساس چند معیار مشخص می شود:

مشخص کردن هزینه وکالت بر اساس ارزش ملک که بسته به ارزش املاک درصد آن هم تغییر پیدا می کند:

 •  ارزش ملک تا ۵۰ میلیون حق الوکاله هشت درصدی
 •  ارزش ملک از ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون حق الوکاله ۷ درصدی
 •  ارزش ملک از ۲۰۰ میلیون تا ۵ میلیارد حق الوکاله پنج درصدی
 • ارزش ملک تا ۳ میلیارد حق الوکاله چهار درصدی
 • ملک های با ارزش بالای ۳ میلیارد حق الوکاله صد در صدی
 • بر اساس تخصص و تجربه وکیل, تعرفه ها کاملاً متفاوت است و هر چقدر تجربه بالاتر امکان انجام پرونده با سرعت و دقت بیشتر میسر می گردد.
 • داشتن پروانه وکالت یکی دیگر از عوامل موثر بر مشخص شدن حق الزحمه وکیل برای فروش ملک است.
 • هزینه های مربوط به تشکیل پرونده, ابطال تمبر, پرداخت هزینه مرکز مشاوران قوه قضاییه, هزینه های مربوط به کانون وکلا, صندوق قوه قضاییه و بسیاری از موارد دیگر هم جزء هزینه وکالت محسوب می شود.
 •  مهمترین عامل توافق بین وکیل و موکل می باشد که می ‌تواند بر روی تمامی موارد دیگر تأثیر بگذارد.

  حق الزحمه وکیل برای فروش ملک | مسیح قاسمی

  حق الزحمه وکیل برای فروش ملک

انواع پرونده های ملکی فروشی

پرونده های ملکی که برای فروش آنها نیاز به دریافت کمک از یک وکیل ملکی در اصفهان است, بسیار متنوع بوده و برخی از آنها پیچیدگی ‌های زیادی دارند که واقعاً افراد عادی نمی توانند از عهده آن برآیند. به همین سبب کمک گرفتن از یک وکیل متخصص مانند مسیح قاسمی تا حد زیادی در طی شدن سریع تر پرونده موثر است.
خرید و فروش ملک به مفهوم انتقال رسمی و تنظیم سند جدید است که در صورت امتناع کردن مالک از انتقال سند ممکن است پرونده های زیادی به وجود بیاید که در ادامه به چند نمونه از این پرونده ها می پردازیم:

فروش ملک مشاع

املاکی که دارای چند شریک هستند ممکن است در هنگام فروش آنها مشکلاتی به وجود بیاید که با کمک یک وکیل و مراجعه به اداره ثبت و درخواست افراز ملک روال قانونی آن طی می شود که در این زمینه حق الزحمه وکیل برای فروش ملک باید بین همه مالکان تقسیم شود.

فروش ملک وارثی و حق الزحمه وکیل برای فروش ملک

گاهی اوقات وراث برای فروش ملکی که به آنها ارث رسیده به توافق نمی رسند, در این شرایط هم باید از وکلای کاربلد و زبده کمک بگیرند.

فروش مال غیر (دعاوی خلع ید)

گاهی اوقات ممکن است افراد بدون داشتن سند و مدرک را تصرف کرده و اقدام به فروش آن کنید. در صورت پیدا شدن مالک اصلی برای طی کردن روال قانونی و بازپس گرفتن ملک نیاز به کمک یک وکیل حرفه ‌ای است. البته حق الزحمه وکیل برای فروش ملک در چنین شرایطی کاملا متفاوت بوده, چرا که پیچیدگی های این پرونده ها با یکدیگر فرق می کند.

نحوه پرداخت حق الزحمه وکیل

پس از آنکه مشخص شد حق الزحمه وکیل برای فروش ملک چه میزان است, باید نحوه پرداخت آن نیز کاملاً روشن و واضح باشد, تا هیچ مشکلی در ادامه برای طرفین ایجاد نشود.
درست است که حق الزحمه وکیل برای فروش ملک بر اساس ارزش ملک مشخص می شود؛ اما پرداخت آن باید به صورت نقدی انجام شود و معمولاً نحوه پرداخت هم با توجه به توافق طرفین در طی چند مرحله از انجام کار صورت می گیرد.
برخی از وکلا ۵۰ درصد هزینه را در ابتدا و ۵۰ درصد را در پایان کار دریافت می کنند؛ اما برخی دیگر به صورت مرحله به مرحله هزینه وکالت را دریافت می ‌کنند و این کاملاً به توافق طرفین ارتباط دارد.

نحوه پرداخت حق الزحمه وکیل | مسیح قاسمی

نحوه پرداخت حق الزحمه وکیل

پرداخت مناسب ترین حق الوکاله ملکی به مسیح قاسمی

دعاوی ملکی شامل موارد زیادی می شود که برخی از این املاک به صورت شراکتی به فروش می رسند و برخی دیگر به شکل ورثه ای هستند. برای حل هر کدام از این پرونده ها نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی از وکلای متخصص و کاربلد دارید.
مسیح قاسمی یکی از وکلای ملکی با تجربه است که در زمینه های مختلف دعاوی ملکی, مشاوره های حرفه ای ارائه می دهند. با پرداخت مناسب ترین حق الوکاله می توانید از ایشان برای طی کردن پرونده های خود در سریع ترین زمان و با کمترین مشکلات قانونی مشاوره دریافت کنید.
حق الزحمه وکیل برای فروش ملک یکی از موارد بسیار مهم برای موکلین است که در صورت تماس با مسیح قاسمی به عنوان وکیل ملکی در اصفهان در این زمینه نیز می ‌توانید به توافق کامل برسید. همچنین در صورت نیاز به وکیل حقوقی در اصفهان تنها کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.تماس با وکیل