مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

اطاله دادرسی توسط وکیل

اطاله دادرسی توسط وکیل

اطاله دادرسی توسط وکیل توسط مسیح قاسمی مورد بررسی قرار گرفته شده است. با ما در این مجموعه برای بررسی بیشتر همراه باشید.احتمالا تا کنون درگیر فرایندهای اداری شده اید و به خوبی می دانید که این پروسه چقدر طاقت فرسا می باشد ؛ در سیستم قضایی این مشکل تحت عنوان اطاله دادرسی مطرح می شود و هر روزه افراد زیادی را آزده خاطر می کند ؛ در این مطلب قصد داریم به بررسی دلایل وقوع اطاله دادرسی و راهکار جلوگیری از آن بپردازیم . با مسیح قاسمی که بهترین وکیل حقوقی در اصفهان می باشد همراه باشید تا به بررسی کامل اطاله دادرسی بپردازیم.

اطاله دادرسی توسط وکیل | مسیح قاسمی

اطاله دادرسی توسط وکیل چیست ؟

به طور کلی زمانی که فرایند دادرسی بیش از زمان مقرر به طول می انجامد, به آن اطاله دادرسی می گویند ؛ این مشکل تمامی افراد درگیر در پرونده اعم از شاکی (خواهان) و متشاکی (خوانده) و حتی کارمندان و قضات را نیز کلافه می کند .
عوامل مختلفی هستند که می توانند موجب اطاله دادرسی می شوند ؛ در ادامه به مهم ترین و اساسی ترین دلایل این موضوع اشاره خواهیم کرد :

تعداد بالای پرونده ها

یکی از دلایل اصلی اطاله دادرسی حجم بالای پرونده ها می باشد ؛ متاسفانه میزان دعاوی و شکایات بسیار افزایش پیدا کرده است, در نتیجه شاهد رشد تعداد پرونده ها در مراجع قضایی هستیم . این موضوع سبب می شود تا امکان رسیدگی سریع وجود نداشته باشد و فرایند دادرسی طولانی بگردد .

عدم شناخت قوانین

دومین علت اطاله دادرسی اقدام خودسرانه طرفین دعوی می باشد ؛ در حقیقت هیچ کدام از طرفین دعوی شناخت و آگاهی کامل از قوانین ندارند و ممکن است اقدامی بکنند که مسیر دادرسی را دشوار تر, پر چالش تر و در نهایت طولانی تر بکند .
اصحاب دعوی با اختیار یک وکیل ماهر و باتجربه و سپردن پرونده به او, می توانند هم سرعت دادرسی و هم شانس موفقیت شان را افزایش دهند . وکیل پایه یک دادگستری بر تمامی قوانین تسلط کامل دارد و به خوبی شما را راهنمایی خواهد کرد .
مسیح قاسمی یکی از بهترین و باسابقه ترین وکلای پایه یک اصفهان , آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد . برای دریافت مشاوره و یا ارتباط با مسیح قاسمی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

اطاله دادرسی توسط وکیل چیست ؟ | مسیح قاسمی

ماده قانونی اطاله دادرسی

سیستم قضایی موظف است به منظور کاهش حجم پرونده در مراجع قضایی و شورای حل اختلاف تمام اقدامات لازم را انجام دهد ؛ به عبارتی بر اساس ماده 156 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران, محاکم قضایی به منظور جلوگیری از وقوع جرم باید راهکاری بیاندیشند .
با عملی شدن ماده قانون اطاله دادرسی, میزان پرونده های مطروحی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند ؛ علاوه بر این رسیدگی به پرونده ها با دقت و کیفیت بالاتری انجام خواهد گرفت .

دلایل اطاله دادرسی

در بخش قبل درباره اصلی ترین علل اطاله دادرسی صحبت نمودیم ؛ اما لازم است بدانید که تنها دلایل وقوع این موضوع تعداد بالای پرونده های مطرح شده و عدم شناخت قوانین توسط طرفین نیست ؛ درست است که رسیدگی به دادرسی یک فرایند طولانی و پر فرازونشیب می باشد ولی اصولا به دلایل زیر امکان دارد اطاله دادرسی صورت بگیرد :
– برخی اوقات با توجه به شرایط پرونده ممکن است لازم باشد مراحل جدیدی طی شود تا دادرسی به بهترین شکل خودش انجام شود .
– یکی دیگر از اشتباهاتی که از سوی شاکی یا متهم سر می زند, طرح شکایات غلط است ؛ اگر به صورت بیهوده شکایتی تنظیم و مطرح شود, پیمودن مسیر دادرسی را با مشکل مواجه می کند ؛ به منظور جلوگیری از طرح شکایات غلط, حتما از یک وکیل حرفه ای مشاوره بگیرید .
– خوشبختانه امروزه سیستم قضایی کشور ما توانسته از پیشرفت تکنولوژی استفاده کند و بسیاری از خدمات قضایی را به صورت الکترونیکی و آنلاین ارائه کند . بکارگیری فناوری در زمینه دادرسی موجب شده, پیگیری امور مربوط به بسیاری از پرونده ها با نهایت سرعت انجام بگیرد .
اکنون که فضای اینترنت و خدمات آنلاین فراهم است, هنوز هستند کسانی که اعتقادی به این سیستم ندارند و باعث اطاله دادرسی می شوند ؛ در حالیکه خدمات الکترونیکی می تواند در رفع این مشکل کمک شایانی بکند .
– در صورتی که در روند ابلاغیه ها و یا اخطاریه ها مشکلی به وجود بیاید, اطاله دادرسی رخ می دهد . همچنین بروز یکسری از اشتباهات و یا تخلفات پروسه دادرسی را طولانی می کند , این اشتباهات گاها از سوی مردم و گاها از طرف ضابطین قضایی انجام می شود .
در این مورد هم , حضور یک وکیل پایه یک دادگستری می تواند به خوبی جلوی اشتباهات و بعضا تخلفات را بگیرد تا اطاله دادرسی رخ ندهد .
– شاید برایتان عجیب باشد که گاهی اوقات حضور وکیل موجب اطاله دادرسی می شود ؛ در واقع اگر پرونده تان را به وکیلی واگذار کنید که تجربه و دانش قضایی کافی نداشته باشد به احتمال زیاد برای مدت طولانی درگیر دادرسی پرونده خواهید شد .

اطاله دادرسی توسط بهترین وکیل اصفهان | مسیح قاسمی

راهکارهایی جهت کاهش اطاله دادرسی

در آخر به ارائه چند راهکار جهت کاهش اطاله دادرسی می پردازیم :
– برخی از مواد قانونی آیین دادرسی, قابلیت اصلاح دارند . در صورتی که برای این قوانین تدابیری اندیشیده شود , مدت زمان دادرسی کاهش می یابد .
– اگر طرفین دعوی با مشاوران حقوقی یا وکلا مشورت نمایند , شانس وقوع این اتفاق کم خواهد شد .
– رسانه ها با همکاری دفاتر ارشاد و سازمان های مرتبط می توانند فرهنگ سازی کنند که افراد برای مسائل حقوقی خود به سراغ افراد کارشناس بروند .
با توجه به اهمیت انتخاب وکیل, بهتر است که رزومه و سابقه او را بررسی کنید و سپس برای سپردن پرونده به آن وکیل تصمیم بگیرید . یکی از مطرح ترین وکلای پایه یک, مسیح قاسمی است که تجربه, مهارت و دانش بالایی در زمینه وکالت دارد .
برای برقراری ارتباط و مشاور با مسیح قاسمی – وکیل پایه یک دادگستری – با شماره 09131705100 که مشاهده می کنید, تماس حاصل فرمایید . مسیح قاسمی بهترین وکیل طلاق در اصفهان می باشد که آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.تماس با وکیل