مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

برای اجرا گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است ؟

برای اجرا گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است ؟

برای اجرا گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است ؟ با ما در این مقاله برای بررسی بیشتر این موضوع همراه باشید. یکی از مواردی  که در میان زوجین و یا در پرونده های طلاق مطرح می باشد این است که ” برای اجرا گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است ؟ ” . در این مقاله به طور کامل به این موضوع می پردازیم ؛ تا انتها همراه ما باشید . همچنین اگر به دنبال بهترین وکیل طلاق در اصفهان هستید تنها کافیست با مسیح قاسمی که وکیل حقوقی در اصفهان است, تماس بگیرید.

برای اجرا گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است | مسیح قاسمی

برای اجرا گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است

توضیحات درباره برای اجرا گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است ؟

در ابتدا, قبل از هر چیزی باید به این نکته اشاره کنیم که اجرا گذاشتن مهریه فقط مربوط به طلاق نیست, بلکه مهریه حقی است که زن می تواند هر موقعی خواست آن را از مرد طلب کند . در پاسخ به این سوال که برای اجر گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است باید گفت شناسنامه, کارت ملی و سند ازدواج از مدارک مورد نیاز می باشند . در ادامه بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد .

بهترین روش به اجرا گذاشتن مهریه

به طور کلی مهریه شامل اموال منقول و غیر منقول , سکه, وجه نقد و …  می باشد و لازم است که مقدار آن دقیق و مشخص شده باشد .

سه راه وجود دارد که می توانید از این طرق مهریه ی خود را به اجرا بگذارید :

اجرا گذاشتن مهریه از طریق اجرای ثبت 

برای اجرا گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است بر طبق قوانین مرد موظف است که مهریه را که حق زن می باشد, به طور کامل پرداخت کند ؛ برای دریافت مهریه لازم است که به محلی مراجعه نمایید که ازدواج شما در آن ثبت شده باشد . به این منظور شما می توانید به دفترخانه ای که ازدواج تان در آن ثبت شده مراجعه کنید و درخواست طلب مهریه خود را به صورت کتبی ثبت کنید و به سر دفتر ارائه دهید .

درخواست شما ازسوی دفترخانه برای مسئول اجرا ارسال می شود و پس از آن ابلاغیه ای برای مرد ارسال می گردد تا او اطلاع پیدا کند که 10 روز زمان دارد تا طلب مهریه شما را وصول کند یا مالی را به عنوان مهریه معرفی نماید .

بهترین روش به اجرا گذاشتن مهریه | مسیح قاسمی

بهترین روش به اجرا گذاشتن مهریه

 اجرا گذاشتن مهریه از طریق شورای حل اختلاف 

یکی از راه های بررسی پرونده ی اجرا گذاشتن مهریه این است که آن پرونده به شورای حل اختلاف ارسال شود ؛ در آنجا , پرونده را بررسی و اجرا می کنند . ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف مخصوص پرونده هایی است که مبلغ شان کمتر از 200 میلیون تومان می باشد .

اجرا گذاشتن مهریه از طریق دادگاه 

مسیر دوم به این شکل است که شما مدارک لازم برای اجرا گذاشتن مهریه را آماده خواهید کرد و سپس به دفاتر خدمات قضایی مراجعه می کنید و در آنجا درخواست خود را ثبت می کنید تا پرونده ی شما به دادگاه خانواده فرستاده شود ؛ بعد از اینکه درخواست دریافت مهریه خود را به ثبت رساندید , باید منتظر یک پیامک باشید تا از تاریخی که باید به شعبه مراجعه کنید مطلع شوید .

سپس در جلسه ی دادگاه شرکت می کنید و در صورتی که دادگاه رای را به نفع شما صادر کند , در طی یک ابلاغیه به مرد اطلاع داده می شود که به مدت 10 روز فرصت دارد تا حکم صادرشده از سوی دادگاه خانواده را اجرا کند . البته توجه داشته باشید که این راه مربوط به زمانی می شود که مبلغ مهریه ی شما , بالای 200 میلیون تومان باشد .

به اجرا گذاشتن مهریه بدون طلاق

در ابتدای مقاله به پرسش ” برای اجرا گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است ” پاسخ داده شد ؛ لازم است بدانید که اگر مدارک مورد نظر را ارائه نکنید هیچ شانسی برای به اجرا گذاشتن مهریه تان نخواهید داشت و در واقع نمی توانید مهریه را اخذ نمایید . چراکه شما بدون ارائه ی سند ازدواج و سایر مدارک لازم برای به اجرا گذاشتن مهریه, نمی توانید چیزی را ثابت کنید . یکی دیگر از سوالات رایج در بین فراد این است که مدارک لازم برای اجرا گذاشتن مهریه بدون طلاق , با زمانی که قصد طلاق داریم , تفاوت دارد ؟

همنطور که می دانید زوجه , چه در دوران زندگی مشرک و چه در زمان طلاق, این حق را دارد که مهریه ی خود را از مرد طلب کند و مدارک موردنیاز برای به اجرا گذاشتن مهریه در هر شرایطی ثابت می باشد ؛ در واقع فارغ از اینکه موقعیت و شرایط چگونه باشد, برای دریافت و وصول مهریه ضروری است کارت ملی , شناسنامه و سند ازدواج را ارائه کنید .

به اجرا گذاشتن مهریه چقدر طول می کشد | مسیح قاسمی

به اجرا گذاشتن مهریه چقدر طول می کشد

برای اجرا گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است و چقدر طول میکشد ؟ 

به اجرا گذاشتن و دریافت مهریه یک پروسه طولانی و پیچیده می باشد ؛ شما می توانید خودتان شخصا دادخواست را پیگیری نمایید که در این صورت کار سخت تر می شود و زمان بیشتری را هم خواهد گرفت . توصیه می شود برای پرونده های این چنینی از یک وکیل متخصص یاری بگیرید .

تعداد پرونده های مهریه در دادگاه بسیار زیاد می باشد و حجم زیادی از پرونده ها را به خود اختصاص داده است ؛ اما در صورتی که از وکیل مشاوره بگیرید تنها چند ماه { نزدیک به سه ماه } طول خواهید کشید تا رای نهایی دادگاه صادر شود . شما میتوانید با کمک بهترین وکیل خانواده در اصفهان به تسریع این پرونده کمک کنید.

مزایای وکیل برای اجرا گذاشتن مهریه

همانطور که گفته شد پرونده های مربوط به مهریه نیاز به یک وکیل کاربلد و با تجربه دارد تا بتواند پرونده را از زوایای مختلف بررسی نماید و این مسیر طولانی را کوتاه تر کند ؛ حضور وکیل در کنار شما مزایای زیادی به دنبال دارد, از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود :

– دیگر نیازی به حضور دائمی زن در دادگاه نمی باشد .

– سرعت پیشروی پرونده بسیار افزایش می یابد و همچنین وکیل می تواند مشکلاتی که بر سر راه قرار می گیرد را به راحتی حل نماید .

– یک وکیل متخصص به زیر و بم اینگونه پرونده ها آشنایی دارد و به خوبی اتفاقات را مدیریت می کند ؛ برای مثال او می تواند در صورت شناسایی اموال مرد, آن را توقیف کند و یا می تواند وقتی مرد مهریه را پرداخت نکرد, حکم جلب او را بگیرد .

ممکن است شما نتوانید تشخیص دهید معیار وکیل مناسب چیست ؟ ببینید به طور کلی وکیل خوب کسی است که علاوه بر اطلاعات حقوقی و علم کافی, سابقه ی موفقی نیز در پرونده های مشابه داشته باشد .

سخن پایانی

هر یک از پرونده های مهریه شرایط متفاوتی دارند و وصول آن بسته به موارد مختلفی بستگی دارد . در این مقاله گفته شد که برای اجرا گذاشتن مهریه چه مدارکی لازم است ؛ همچنین توضیح داده شد که به اجرا گذاشتن و اخذ مهریه چه مراحلی دارد ؛ علاوه بر این از اهمیت حضور یک وکیل در پرونده های مهریه نیز صحیت کردیم .

از آنجایی که هر پرونده نیاز به بررسی مدارک و شرایط دارد, شما می توانید برای دریافت مشاوره به مسیح قاسمی – از بهترین وکلای پایه یک دادگستری – مراجعه نمایید و از تجربیات و تخصص او استفاده نمایید .تماس با وکیل