وکالت حق طلاق چیست ؟

وکالت حق طلاق چیست ؟

وکالت حق طلاق چیست ؟ وکالت حق طلاق به معنی داشتن وکالت از طرف مرد برای گرفتن طلاق بدون حضور او در دادگاه است. زمانیکه زن حق طلاق داشته باشد می تواند در هر زمان که بخواهد بدون نیاز به رضایت مرد طلاق خود را بگیرد. زن با داشتن حق طلاق حتی بدون حضور مرد در دادگاه هم می تواند از او طلاق بگیرد. اما یک شرط مهم که برای گرفتن طلاق بواسطه داشتن وکالت حق طلاق, وجود دارد این است که؛ زن باید وکالت همسرش را به یک وکیل پایه یک دادگستری بدهد تا در دادگاه بجای مرد حاضر شود. حضور این وکیل در دادگاه برای وکالت از طرف مرد الزامی است و بدون حضور او دادگاه, اجازه طی شدن مراحل طلاق را نخواهد داد. به این نوع وکالت, حق وکالت به غیر گفته می شود.
مسیح قاسمی از شناخته شده ترین وکلای طلاق در اصفهان است. شما می توانید برای طی کردن مراحل طلاق خود, مشاوره درباره اینکه وکالت حق طلاق چیست و برای گرفتن آن باید چه کارهایی انجام به ایشان مراجعه کنید. مسیح قاسمی بهترین وکیل طلاق در اصفهان , با داشتن تخصص در این زمینه می تواند پرونده شما را با روش های آسان و سریع حل و فصل کند.

 

وکالت حق طلاق چیست؟ | مسیح قاسمی

قانون وکالت حق طلاق چیست؟

براساس قانون مدنی و باتوجه به ماده ۱۱۳۳ این قانون, حق طلاق در ایران برای مرد است. علاوه بر قانون, حق طلاق طبق شریعت نیز در کشورمان برای مردان است و زن هیچگونه امتیازی برای داشتن حق طلاق ندارد مگر اینکه مرد در ضمن شروط عقد و یا بعد از ازدواج وکالت حق طلاق را به او بدهد. همچنین مرد می تواند این وکالت را به یک شخص ثالث, فردی بجز همسرش, نیز بدهد.

واگذاری وکالت حق طلاق به زن:

باتوجه به افزایش درصد طلاق و جدایی در حال حاضر, داشتن وکالت حق طلاق یک موضوع بحث برانگیز در اغلب ازدواج ها است. در گذشته بیشتر تمرکز افراد هنگام ازدواج بر روی مهریه بوده است. اما امروزه علاوه بر مهریه, این مسئله که وکالت حق طلاق چیست و برای داشتن این وکالت چه باید کرد هم یک موضوع مهم به شمار می آید‌. بهترین زمان برای گرفتن حق طلاق همان ابتدای کار, حین عقد است. یعنی اگر می خواهید حق طلاق را داشته باشید بهتر است آن را در شروط ضمن عقد خود ذکر کنید و بطور رسمی از داشتن آن مطمئن باشید. درست است که از طلاق باید به عنوان آخرین راه نجات استفاده کرد و شاید در ابتدای ازدواج زمانیکه شور و اشتیاق شما برای تشکیل یک زندگی جدید وصف نشدنی است صحبت کردن درباره این موضوعات و بحث بر سر اینکه وکالت حق طلاق چیست, کمی برایتان ناخوشایند بنظر برسد‌. اما یادتان باشد که در طول یک زندگی مشترک و طولانی ممکن است اتفاقاتی بیفتد که شما را برای جدایی مصمم کند. بنابراین بهتر است همان ابتدا برای همه روزهای خود, چه خوشایند و چه ناخوشایند تصمیماتی عاقلانه بگیرید‌. تا بعدا دچار خسران و پشیمانی نشوید.

 

شروط گرفتن وکالت حق طلاق چیست ؟

گاهی شرایط زندگی مشترک برای یک زن بسیار سخت می شود طوری که امکان ادامه آن برای او وجود ندارد. به اصطلاح زن در عسر و حرج قرار می گیرد. از طرفی گرفتن حق طلاق از مرد برای او, بصورت توافقی وجود ندارد.
در چنین شرایطی زن با اطلاع کامل از اینکه وکالت حق طلاق چیست و با داشتن یکی از شروط زیر ارائه مدرکی که اثبات کننده این شروط باشد, می تواند به دادگاه درخواست طلاق بدهد؛
● درصورتی که مرد از دادن نفقه به زن خودداری کند.
● درصورتی که مرد توان پرداخت نفقه نداشته باشد.
● اگر مرد در انجام وظایفش کوتاهی کند.
● اگر مرد به هردلیلی به زندان محکوم باشد.
● اگر مرد بیماری صعب العلاج یا لاعلاج داشته باشد.
● ترک خانه توسط مرد بدون دلیل در مدت بیشتر از شش ماه
● عدم توانایی مرد در فرزند آوری( عقیم بودن)
● جنون مرد
● اثبات خیانت از طرف مرد
● درصورتیکه مرد شغلی خلاف عرف جامعه داشته باشد.

 

وکالت حق طلاق | مسیح قاسمی

 

مزیت داشتن وکالت حق طلاق چیست ؟

اگر یک زن وکالت حق طلاق را داشته باشد در صورت بوجود آمدن مشکلات لاینحل در زندگی می تواند بسیار راحت تر از همسر خود جدا شود. در واقع در شرایطی حق طلاق مردان به یک اهرم فشار برای زنان تبدیل می شود و مردان معمولا در چنین وضعیتی با فشار بر طرف مقابل برای موافقت با طلاق هر نوع امتیازی را که بخواهند می توانند از همسر خود بگیرند. مثلا؛ در صورت بخشیدن مهریه زن حاضر به موافقت به طلاق می شود.
اینجاست که مزیت های حق طلاق برای زن مشخص می شود.
زنان در صورت داشتن حق طلاق می توانند بدون حضور مرد در دادگاه از او جدا شوند.
همچنین می توانند در زمان بسیار کوتاهی مراحل طلاق خود را در دادگاه طی کنند.
بنابراین اینکه شما به عنوان یک زن بدانید وکالت حق طلاق چیست؟ از شروط گرفتن این حق بعد از ازدواج آگاهی داشته باشید می تواند شما را از مسیر سهل تری به مقصدتان برساند.

انواع وکالت حق طلاق | مسیح قاسمی

وکالت حق طلاق چیست و انواع آن کدام است ؟

در ابتدای مقاله در رابطه با موضوع وکالت حق طلاق چیست بطور مفصل صحبت کردیم. حالا می خواهیم بدانیم چند نوع وکالت حق طلاق وجود دارد.
برای گرفتن وکالت حق طلاق از مرد معمولا به دو روش می توان اقدام کرد.

گرفتن وکالت حق طلاق حین نوشتن عقدنامه

در این نوع وکالت مرد هنگام عقد و نوشتن عقدنامه متعهد می شود که حق طلاق را به همسرش بدهد. اما مرد می تواند برای دادن این حق به زن شروطی را هم متذکر شود. در این شرایط اگر زن در زمانی بخواهد با وکالت حق طلاق خود از همسرش جدا شود تنها در صورت رعایت شروط قید شده اجازه این کار را خواهد داشت. اگر وکالت حق طلاق حین عقد به زن داده شود, نه زن و نه‌ مرد مجاز به باطل کردن آن نخواهند بود.

 

گرفتن وکالت حق طلاق محضری

در این نوع وکالت, زن و مرد به صورت توافقی در یک زمان مقرر با یکدیگر به محضر مراجعه می کنند و مرد حق طلاق را به صورت رسمی به همسرش منتقل می کند. مرد می تواند حق طلاق را بطور دائمی یا مدت دار به همسرش منتقل کند. در این نوع وکالت هم مرد می تواند شروطی را برای همسرش قید کند. در این نوع وکالت بهتر است قبل از مراجعه به محضر بخوبی بدانید وکالت حق طلاق چیست و چه شروطی برای آن مناسب است.

 

 

بهترین وکیل برای گرفتن وکالت حق طلاق چیست ؟

بهترین وکیل برای رسیدگی به پرونده طلاق شما, وکیلی است که به خوبی بداند وکالت حق طلاق چیست و پرونده های مشابهی زیادی را در رابطه با این موضوع با موفقیت حل و فصل کرده باشد.
یک وکیل خوب باتوجه به تجربه خود, اطلاعات و اسناد شما را به درستی و در جای مناسب بکار می گیرد تا پرونده شما به بهترین شکل ممکن خاتمه یابد. شما می توانید برای دادن وکالت حق طلاق همسرتان به یک وکیل مجرب و با تجربه مراجعه کنید. مسیح قاسمی از باتجربه ترین وکلای اصفهان و همچنین بهترین وکیل خانواده در اصفهان است که با تخصص در پرونده های طلاق به یکی از ماهرترین وکلا در این زمینه شناخته می شود.

 

 

 تماس با وکیل