مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیرد

چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیرد

چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیرد؟ این سوالیست که ممکن است برای هر شخصی به وجود آید. برای اطلاع در این رابطه با ما همراه باشید.

برای آن دسته از افرادی که جدایی و طلاق را به عنوان آخرین راه حل برای مشکلات خود انتخاب کرده‌اند این سوال همواره به یک دغدغه تبدیل شده است. در صورتی که در این راه, از بهترین وکیل خانواده در اصفهان کمک گرفته باشید باید گفت طبیعتا می‌بایست هزینه‌ای را به عنوان حق‌الوکاله به وکیل بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه, در ادامه این مقاله همراه مسیح قاسمی, بهترین وکیل طلاق در اصفهان باشید.

چند درصد مهریه به وکیل تعلق دارد؟ | مسیح قاسمی

چند درصد مهریه به وکیل تعلق دارد؟

مهریه چیست و انواع آن کدامند؟

مهریه در هنگام عقد و ازدواج به عنوان یکی از حقوق مسلم زن محسوب می‌شود و زوج موظف است هر زمان که زوجه آن را طلب کند, پرداخت نماید. بر اساس آنچه در ماده 1082 قانون مدنی اعلام شده است، به محض آنکه عقد ازدواج میان زوجین محقق می‌گردد زن رسما مالک مهریه می‌گردد و مرد موظف است در هنگام طلب نمودن زن, آن را به وی بپردازد. نکته قابل توجه آن است که درخواست مهریه تنها محدود به زمان طلاق زوجین نمی‌گردد چرا که مهریه به عنوان حق قانونی و مسلم زوجه تلقی می‌شود.

میزان مهریه و شرایط آن و همچنین مواردی که در هنگام شروط ضمن عقد در عقدنامه عنوان می‌شود امری است که بسیاری از زوجین، خود قبل از زمان ازدواج نسبت به تعیین آن اقدام می‌نمایند. با این حال, کمک گرفتن از یک وکیل مهریه می‌تواند از بروز مشکلات جدی حقوقی در آینده جلوگیری نماید. شخصی که به عنوان وکیل مهریه انتخاب می‌گردد به زوجین کمک می‌گند تا هریک از حقوق یکدیگر آگاهی پیدا کرده و با اطلاع از تعهدات, زندگی مشترک خود را بدون کوچکترین مشکلی آغاز کنند. در برخی موارد نیز, ممکن است وکیل مهریه, پس از درخواست طلاق از طرف زوجین و دریافت مهریه از سوی زن, به افراد در این زمینه مشاوره‌های لازم را اعطا نماید. با ما در ادامه برای اطلاع از چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیرد همراه باشید.

انواع مهریه

لازم است بدانید انواع مهریه عبارتند از:

1. مهرالسنه
2. مهرالمسمی
3. مهرالمثل
4. مهرالمتعه

چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیرد؟ | مسیح قاسمی

چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیرد

وکیل مهریه کیست؟

وکالت نیز همانند بسیاری از حوزه‌های دیگر, فعالیتی تخصصی محسوب می‌شود به همین دلیل است که امروزه وکلا, تنها در یک زمینه خاص فعالیت می‌کنند و به حل و فصل دعاوی می‌پردازند. این امر در مورد مهریه نیز کاملا صدق می‌کند و افرادی به عنوان وکیل مهریه در پرونده‌های مربوط به دریافت مهریه حضور دارند. این افراد, وکلایی با تجربه, با تسلط بر روی امور قضایی و همچنین مهارت کافی در زمینه دریافت مهریه هستند و می‌توانند به موکلین خود کمک کنند تا مهریه خود را با استفاده از روش‌های قانونی دریافت نمایند. اگر سوالی در رابطه با اینکه چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیرد تنها کافیست با مسیح قاسمی تماس بگیرید.

شخصی که به عنوان وکیل مهریه انتخاب می‌گردد شخصی است که در این زمینه, دارای دانش, مهارت و تجربه درخشانی است تا قادر باشد به موکل خود به شکل قانونی در زمینه رسیدن به حق خود کمک کند. در اکثر موارد, افرادی که با کمک وکیل مهریه, اقدام به دریافت مهریه خود می‌نمایند با نتیجه‌ای رضایت‌بخش روبه‌رو شده و توانسته‌اند تا حق و حقوق خود را به شکل قانونی دریافت نمایند.

علاوه بر دانش و تجربه, یک وکیل مهریه می‌بایست از خصوصیات فردی مناسبی نیز برخوردار باشد. طبیعتا شخصی که برای دریافت مهریه خود، از یک وکیل مهریه کمک می‌گیرد انتظار دارد تا این وکیل، به خوبی پیگیر احقاق حقوق وی بوده و با توانایی‌های فردی و مدیریتی خود در امر وکالت و همچنین صداقت و تعهد، به موکل خود در این زمینه کمک نماید. به طور کلی, ویژگی‌های یک وکیل مهریه خوب را می‌توان اینگونه عنوان کرد:

1. نسبت به قوانین و مقررات مهریه تسلط و دانش لازم را داشته باشد.
2. از آخرین تغییرات مربوط به قوانین مهریه مطلع باشد.
3. در برابر موکل خود, متعهد و صادق باشد.
4. حقوق قانونی موکل خود را با اهمیت بداند و در راستای احقاق آن تلاش کند.
5. وظایف و تعهداتی که در قبال موکل خود دارد را متعهدانه پیگیری و اجرا کند.
6. در هنگام رسیدگی به پرونده مهریه موکل خود, کاملا پیگیر باشد.
7. به منظور احقاق حقوق موکل خود و دریافت مهریه, راهکارهای لازم و ضروری را در اختیار وی قرار دهد.

چقدر مهریه به وکیل تعلق دارد؟ | مسیح قاسمی

چقدر مهریه به وکیل تعلق دارد؟

نکته قابل توجه آن است که میزان مهریه‌ای که قرار است به اجرا گذاشته شود, به درخواست زوجه و موکل انجام می‌گیرد. این یعنی شخص می‌تواند بخشی از مهریه یا تمام آن را با اجرا بگذارد. با این حال باید گفت قوانین مربوط به دریافت مهریه با تغییرات بسیار زیادی همراه بوده است از این رو درصورتی که قادر به طی کردن مراحل قانونی برای دریافت مهریه خود نمی‌باشید بهتر است از یک وکیل مجرب و متخصص در زمینه دریافت مهریه بخواهید تا مشاوره‌های لازم را در اختیار شما قرار دهد. بر اساس نوع پرونده, مدت زمان شروع پرونده تا دریافت مهریه می‌تواند کوتاه یا طولانی باشد اما در صورتی که در شروع پرونده از وکیل مهریه کمک بگیرید, وظیفه اجرای تمامی فرایندها بر عهده این شخص می‌باشد.

چه مقدار از مهریه به وکیل تعلق میگیرد؟

بسیاری از افرادی که برای به جریان انداختن پرونده دریافت مهریه خود به وکلای مهریه مراجعه می‌کنند تمایل دارند بدانند که چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیرد و وکیل مهریه در انتهای کار, چه مبلغی رابه عنوان حق‌الوکاله از موکل دریافت می‌کند. نکته قابل توجه آن است که میزان تعیین تعیین حق‌الوکاله ارتباطی با نوع مهریه ندارد بلکه این میزان مهریه است که در تعیین این امر, خصوصا در هنگام درخواست طلاق از طرف زن سهیم و دارای اهمیت می‌باشد.

همچنین به منظور تعیین میزان حق‌الوکاله, معیار و میزان مشخصی نیز قابل اعلام نمی‌باشد چرا که مقدار آن, معمولا میان وکیل و موکل, به شکل توافقی تعیین می‌گردد. در مورد اینکه چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیرد باید گفت میزان عرف این رقم حدودا 10 درصد تعیین شده است. پس از آنکه وکیل و موکل قرارداد را امضا نمودند, موکل کلیه مراحل دریافت مهریه خود را در اختیار وکیل قرار می‌دهد. اکنون وکیل مهریه با داشتن وکالت‌نامه می‌تواند بدون نیاز به حضور موکل, تمامی امور و روند پرونده دریافت مهریه را پیگیری نماید.

در صورتی که درگیر پرونده طلاق و یا دریافت مهریه در شهر اصفهان هستید کافیست تا به منظور مشاوره با دفتر وکالت مسیح قاسمی ازطریق شماره 09131705100 تماس حاصل نمایید.

چقدر مهریه به وکیل تعلق میگیرد؟ | مسیح قاسمی

چقدر مهریه به وکیل تعلق میگیرد؟تماس با وکیل