مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد ؟

طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد ؟

طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد ؟ در طلاق توافقی هر یک از زوجین با میل و خواسته خود برای جدایی با یکدیگر توافق می‌کنند. در طلاق توافقی مسائلی مانند مهریه, نفقه و سایر موارد زندگی مشترک بررسی شده و زن و مرد با هم به توافق می‌رسند. مسائل مطرح شده در طلاق توافقی ممکن است نیاز به بررسی بیشتر و دقیق‌تر داشته باشد که در این شرایط با نظر وکیل انجام می‌شود. برخی زوجین در پروسه طلاق توافقی تمایلی به وکالت دادن به وکیل را ندارند. معمولا این سوال برای زوجین مطرح می‌شود که “طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد ؟” در ادامه این مطلب ضمن پاسخ به این سوال, به بررسی عوامل موثر بر زمان طلاق توافقی نیز می‌پردازیم. با ما همراه باشید. همچنین در صورت نیاز به بهترین وکیل طلاق در اصفهان تنها کافیست از طریق شماره 09131705100 با مسیح قاسمی تماس حاصل فرمائید.

مدت زمان طلاق توافقی بدون وکیل | مسیح قاسمی

مدت زمان طلاق توافقی بدون وکیل

مراحل طلاق توافقی بدون وکیل

طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد را در اینجام مورد بررسی قرار داده ایم. اگرچه سپردن پرونده طلاق توافقی به وکیل باعث سهولت در انجام مراحل طلاق می‌شود, اما داشتن وکیل برای طلاق توافقی الزامی نیست و زوجین می‌توانند مراحل طلاق توافقی را بدون وکیل سپری کنند. مراحل طلاق توافقی بدون وکیل به شرح زیر است:
1. در مرحله اول باید زوجین برای طلاق با هم توافق کنند.
2. هر یکی از زوجین برای پیگیری ابلاغیه‌ها و ثبت دادخواست باید در سامانه ثنا ثبت نام کنند.
3. وارد کردن مشخصات زوجین در سامانه تصمیم یا سامانه مداخله در طلاق و همچنین علت طلاق ذکر شود.
4. مراجعه به مرکز مشاوره سازمان بهزیستی که تعداد جلسات این مشاوره به نظر کارشناس بستگی دارد.
5. در این مرحله باید دادخواست طلاق توافقی تنظیم و ثبت شود.
6. در صورت عدم سازش پس از جلسات مشاوره, زوجین در جلسه دادگاه حضور می‌یابند.
7. مرحله نهایی مربوط به صادر شدن گواهی عدم امکان سازش زوجین است.
8. حداکثر 3 ماه پس از صدور گواهی عدم سازش زوجین, برای جاری شدن صیغه طلاق به باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند.

مدت زمان طلاق توافقی بدون وکیل

طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد ؟! یکی از سوالات متداول زوجینی است که قصد دارند با طلاق توافقی به زندگی خود خاتمه دهند. در پاسخ به این سوال می‌توان گفت, اگر برای طلاق توافقی وکیل با تجربه داشته باشید مدت زمان طلاق کوتاه تر خواهد شد. همچنین اگر بخواهید بدون وکیل مراحل طلاق توافقی را سپری کنید, با توجه به این که زوجین باید گواهی عدم امکان سازش را دریافت کنند, حدود 45 الی 90 روز طول می‌کشد. لازم به ذکر است, با سپردن پرونده به وکیل با تجربه و متخصص, مدت زمان طلاق توافقی به 10 الی 15 روز کاری کاهش می‌یابد. در واقع وکیل با تجربه با حذف جلسات مشاوره, این پروسه را کوتاه‌تر می‌کند. و شما میتوانید برای ارتباط با بهترین وکیل خانواده در اصفهان با ما تماس بگیرید.

نکات مهم در مورد طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد

طلاق توافقی یکی از روش‌های کم دردسر برای جدایی زوجین و خاتمه دادن به یک زندگی پر تنش است. برای این که بتوانید مراحل طلاق توافقی را بدون وکیل سپری کنید و به سوال ( طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد ؟) پاسخ دهید , لازم است با نکات مهم در این مورد آشنا شوید.
• برای دریافت نوبت مشاوره طلاق در مراکز بهزیستی لازم است یکی از زوجین به سامانه مداخله در طلاق مراجعه کند و اطلاعات مربوط به خودش و همسرش را در سامانه ثبت کند.
• جلسات مشاوره طلاق مجموعا 5 جلسه است و حدود 45 روز طول می‌کشد که در پایان این جلسات نامه‌ای تحت عنوان «عدم انصراف از طلاق» از سوی کارشناس مشاوره به دادگاه ارائه می‌شود.
• توجه داشته باشید که حضور زوجین در هر یک از جلسات مشاوره طلاق الزامی است و عدم حضور هر یک از زوجین باعث طولانی‌تر شدن طلاق توافقی خواهد شد.
• زوجین باید هنگام طلاق توافقی در مورد مسائلی مانند حضانت فرزند, مهریه, نفقه و… با هم به توافق برسند که این توافق می‌تواند با وجود وکیل یا عدم حضور وکیل تنظیم شود.
• اگر پس از صدور رای دادگاه زوج پشیمان شود و برای ثبت طلاق در دفترخانه حضور نیابد, ثبت طلاق امکان پذیر نخواهد بود مگر این که زن وکالت طلاق از شوهرش داشته باشد.
• اگر زوجه پس از صدور رای دادگاه از طلاق پشیمان شود, مرد می‌تواند بدون حضور زن در دفترخانه طلاق را ثبت کند.

طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد | مسیح قاسمی

طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد و هزینه آن چقدر است؟

برخی هزینه‌های مربوط به طلاق توافقی بدون وکیل شامل هزینه محضر, ثبت دادخواست, دریافت گواهی عدم بارداری و… است که در ادامه به بررسی هر یک و پاسخ به سوال طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد می‌پردازیم.
• هزینه ثبت دادخواست طلاق است که مبلغی حدود 300 هزار تومان می‌باشد.
• هزینه هر جلسه مشاوره در مرکز مشاوره بهزیستی نیز 180 هزار تومان است.
• برای دریافت گواهی عدم بارداری یا گواهی سلامت بکارت (در صورت دوشیزه بودن) باید مبلغی حدود 100-150 هزار تومان پرداخت شود.
• هزینه مربوط به ثبت طلاق در محضر حدود 500 هزار تومان است.
لازم به ذکر است, هزینه ثبت طلاق در دفاتر ازدواج رسمی در شهرهای مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد. با توجه به این که طلاق توافقی با وکیل در زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود و همچنین هزینه‌های ایاب و ذهاب نیز حذف می‌شود, می‌توانید پرونده طلاق توافقی را به یک وکیل با تجربه بسپارید.

طلاق توافقی در دوران عقد چگونه است ؟

برخی زوجین در دوران عقد و پیش از شروع زندگی مشترک تصمیم می‌گیرند به صورت توافقی جدا شوند, در چنین شرایطی ممکن است این سوال پیش بیاید “طلاق توافقی در دوران عقد چگونه است؟”
مراحل طلاق توافقی در دوران عقد تفاوت چندانی با مراحل ذکر شده در بالا ندارد. طبق قانون اگر زوجین در دوران عقد برای طلاق باهم به توافق برسند و در شرایطی که زن دوشیزه باشد تنها نصف مهریه به زن تعلق می‌گیرد. بنابراین هنگام طلاق توافقی در دوران عقد, مهریه با ارائه گواهی سلامت بکارت مشخص خواهد شد.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی سوال ( طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول می کشد ؟ ) پرداختیم. همانطور که گفتیم, برای طلاق توافقی زوجین باید در جلسات مشاوره طلاق شرکت کنند که تعداد جلسات مشاوره به نظر کارشناس بستگی دارد. اگرچه حضور وکیل برای طلاق توافقی الزامی نیست اما اگر می‌خواهید پروسه طلاق توافقی را در مدت زمان کمتر سپری کنند, می‌توانید پرونده خود را به وکیل با تجربه بسپارید. در حقیقت, وکیل می‌تواند با ارائه مدارک و مستندات قابل قبول, تعداد جلسات مشاوره طلاق را کمتر کند و همچنین با تنظیم توافق نامه میان زوجین در بازه زمانی کوتاه‌تری طلاق توافقی را انجام دهد. در صورتی که نیاز به وکیل حقوقی در اصفهان داشتید تنها کافبست با مسیح فاسمی وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.تماس با وکیل