مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل

نمونه دادخواست طلاق توافقی توسط وکیل | مسیح قاسمی

نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل

نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل به زوجین کمک می کند تا با دید بازتر روند جدایی را بررسی کنند. در واقع عدم آگاهی از مفاد هر کدام از بندهای موجود در این دادخواست می تواند شرایط نامناسبی را برای هر کدام از زوجین به وجود بیاورد. در صورت دریافت مشاوره از مسیح قاسمی;که به ارائه انواع خدمات وکالت اعم از وکیل ملکی در اصفهان و … میپردازد, روند انجام این کارها برای شما به آسانی تعیین می شود.

نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل | مسیح قاسمی

نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل

طلاق توافقی چیست؟

در کنار تمام ازدواج های موفق ممکن است برای برخی از افراد شرایطی به وجود بیاید که زن یا مرد قادر به ادامه زندگی مشترک نباشد و در انتها با یکدیگر برای جدایی و طلاق توافق کنند.
در بررسی انواع طلاق ارائه دادخواست لازم و ضروری است و البته برای طلاق توافقی هم تنظیم یک دادخواست ضرورت پیدا می کند. در صورت دیدن نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب بهترین وکیل طلاق در اصفهان قبل از شروع کار هر دوطرف دید بازتری پیدا می کنند و می توانند تصمیمات بهتری بگیرند.
از آنجا که طلاق توافقی به دلیل رضایت هر دو طرف است, رسیدگی چندانی نیاز ندارد و زوجین در مدت زمان کوتاهی از یکدیگر جدا می شوند. هر کدام از زوجین برای ارائه دادخواست طلاق باید مدارک خود را از جمله شناسنامه, کارت ملی, سند ازدواج و مواردی از این قبیل در اختیار داشته باشند. بعد از ثبت در سامانه تصمیم طلاق و دریافت دادخواست صدور گواهی عدم امکان سازش, آن را به دادگاه ارائه دهند.

نمونه دادخواست طلاق توافقی

در هنگام طلاق توافقی برای هر کدام از زوجین مسائل مهم وجود دارد که درج آنها در دادخواست ضروری است. پس بهتر است که حتماً با مشاهده نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل بخش های مختلف آن را با دقت مطالعه کرده و هر آنچه نیاز است به دادخواست افزوده شود.
در اولین مرحله نیاز است که در نمونه دادخواست طلاق توافقی تمامی مشخصات خواهان, خوانده و وکیل خواهان و خوانده در صورت وجود نوشته شود. نوع خواسته و دلایل جدایی نیز باید شفاف ثبت گردد. در نهایت باید مشخصات دقیق هر کدام و همچنین شغل و محل اقامت طرفین و وکلای آنها درج گردد.

نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل

با انتخاب یک وکیل زبده و حرفه ای برای ارائه دادخواست طلاق توافقی زن و شوهر تمام مشکلات خود را بیان کرده و به دور از شتابزدگی و تصمیمات آنی به یک وکیل حرفه ‌ای وکالت می دهند تا روال کار اداری برای جدا شدن آنها را طی کنند.
وکلای متخصص و کاربلد با ارائه نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل, هر کدام از زوجین را با شیوه انجام کار خود آشنا کرده و تمامی مشکلاتی که ممکن است در ادامه برای آنها به وجود بیاید را ذکر می ‌کنند, تا افراد با آگاهی بیشتری تصمیم به جدایی بگیرند.

در ادامه یک نمونه دادخواست طلاق توافقی توسط وکیل را ذکر می کنیم:
خواهان: خانم/آقای…
خوانده: خانم/آقای…
وکیل: خانم/آقای… آدرس: اصفهان, چهارباغ بالا, مجتمع تجاری اداری اوسان, طبقه دوم, واحد 206
خواسته: طلاق توافقی
دلایل و منضمات: عقد نامه, شناسنامه زوجین, کارت ملی زوجین, وکالتنامه وکیل دادگستری, سند وکالت در طلاق

این یکی از ساده ترین دادخواست های طلاق توافقی است که متناسب با شرایط شخصی خود می ‌توانید بندهای مختلفی به آن اضافه کنید. در طلاق های توافقی معمولا مسائلی مانند مهریه, اجرت المثل, حضانت فرزندان, هزینه‌ های مربوط به فرزندان و بسیاری از موارد دیگر کاملاً توافق شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. اما برای روشن شدن این مسائل در دادگاه باید تمامی این موارد نیز در دادخواست ذکر شود.
همچنین مهمترین مسئله دریافت مهریه زوجه است که باید بر سر آن به توافق دقیقی برسند تا بدون هیچ مشکلی پرونده به نتیجه برسد.

نمونه دادخواست طلاق توافقی وکیل | مسیح قاسمی

نمونه دادخواست طلاق توافقی وکیل

نکته مهم در نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل

در هنگام طلاق توافقی در صورت داشتن وکیل یک جلسه قبل از تقسیم دادخواست, توسط وکیل به دفتر وی مراجعه می کنید و کلیه توافقات را به وکیل خود اعلام می ‌نماید, وکیل توافقات را صورتجلسه کرده و نزد خود بایگانی می کند.
بعد از تمام مراحل اداره ثبت طلاق توافقی, وکیل با استفاده از صورتجلسات گرفته شده روال دادگاه را پیش می برد. در صورت مشاهده نمونه دادخواست طلاق توافقی توسط وکیل بهتر می توانید تمام بخش های آن را تکمیل کرده تا روال اداری راحت تر طی شود.
در صورتی که وکیل نداشته باشید هم می توانید از طریق دفاتر خدمات قضایی فرم های آماده دادخواست طلاق توافقی را تهیه کنید و همچنان مطالب مورد نظر خود را در آن منعکس نماید.
اما چند نکته مهم در هنگام آماده سازی دادخواست طلاق توافقی باید به آن توجه کنید, شامل موارد ذیل است:

امکان باز پس گرفتن امضای طلاق توافقی بدون تعهد

یعنی اگر هر کدام از زوجین پس از ثبت دادخواست طلاق توافقی و حتی طی شدن مراحل دادگاه از امضای خود پشیمان شود می تواند به راحتی امضا را پس بگیرد.

لزوم امضای هر دو طرف در دادخواست طلاق

از آنجا که مبنای درخواست طلاق توافقی رضایت دو طرف پرونده است, پس باید هر دو این دادخواست را امضا کنند.

اعمال وکالت حق طلاق توسط وکلا در دادگستری

در صورتی که وکالت حق طلاق دارید, همچنان باید این وکالت را به یک وکیل دادگستری بسپارید؛ چرا که پیگیری وکالت در محاکم قضایی فقط توسط وکیل مقدور است.

امکان پیگیری دادخواست طلاق توافقی بدون حضور فیزیکی

افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند, با ثبت دادخواست طلاق توافقی نیازی به حضور فیزیکی در داخل ایران ندارند و وکلای رسمی دادگستری می توانند کار آنها را انجام بدهند.

هزینه ثبت دادخواست طلاق

هزینه ثبت دادخواست طلاق مانند هزینه دعاوی غیر مالی است و باید توسط یک کارت بانکی در دفاتر خدمات قضایی پرداخت شود.+

نکته مهم در نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل | مسیح قاسمی

نکته مهم در نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل

دریافت مشاوره از بهترین وکیل خانواده؛ مسیح قاسمی

برای رفع تمامی مشکلات خانوادگی بهتر است از وکلای کاربلد و دلسوز مشاوره دریافت کنید که در ابتدا صلاح خانواده را در نظر می‌گیرند.
مسیح قاسمی یکی از این بهترین وکیل خانواده در اصفهان بوده که تمامی مشکلات دوطرف را در نظر گرفته و بهترین پیشنهادها را به هر کدام از زوجین می دهد. در صورت نیاز با ارائه نمونه دادخواست طلاق توافقی از جانب وکیل تمام مفاد مورد نظر هر کدام از زوجین را در این دادخواست ذکر می ‌کند, تا روال قانونی پرونده با سرعت بالاتر و بدون مشکل طی شود.تماس با وکیل