مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

کلاهبرداری با کپی سند

کلاهبرداری با کپی سند

کلاهبرداری با کپی سند هم از نظر معنوی و مادی قابل انجام است. در این صورت جاعلان می توانند با دستکاری اسناد و مدارک ادعا های متقلبانه ای داشته باشند که می تواند با عدم آگاهی مخاطبان همراه بوده و منجر به سرقت اطلاعات و اموال آنان شود. در تعریف سند جعلی آمده است که طرفین برای اثبات ادعای خود در دادگاه از آن استفاده می کنند و به شرایط خود مراجعه می کنند. نوشته یا سند در اثبات ادعا یا دفاع در پرونده بسیار مهم خواهد بود. به گونه ای که ادعا را ثابت کند یا ادعای دیگری را باطل کند. این اهمیت در امور حقوقی زندگی مردم مشهود است و در قرآن کریم بر کتابت معاملات و دیون تأکید فراوان شده است. قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به دریافت اطلاعات در رابطه با وکیل حقوقی در اصفهان به صفحۀ وکیل حقوقی در اصفهان مراجعه کنید.

در ادامه از دفتر حقوقی آقای مسیح قاسمی به بررسی کلاهبرداری با کپی سند خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید.

در ادامه به موضوع کلاهبرداری با کپی سند چیست ؟ می‌پردازیم.

کلاهبرداری با کپی سند چیست

کلاهبرداری با کپی سند چیست ؟

کلاهبرداری از طریق کپی سند، اصل سند یا جعل یکی از پرکاربرد ترین روش های کلاهبرداری در ایران است. این نوع کلاهبرداری جرم محسوب می شود و کلاهبردار طبق قانون مجازات می شود.

جعل سند در اصل ایجاد سند رسمی یا اعتبار قرض دهنده مشترک است که برای فریب مردم استفاده می شود. کلاهبرداری با عکس سند خانه، اصل سند یا جعل سند بدون اجازه مالک انجام می شود.

تقلب های زیادی در کپی سند اصلی صورت گرفته است و این روزها شاهد سوء استفاده و کلاهبرداری با کپی سند تک برگی هستیم. ایجاد تغییرات در سند اعم از تغییرات، خط و خش و اثبات دیرکرد سند، همگی از شگرد های کلاهبرداران است.

البته ناگفته نماند که این ترفندها و فعالیت ها فقط توسط کلاهبرداران حرفه ای مدیریت می شود.

تقلب در کپی اسناد نه تنها شامل اسناد ملکی می شود، بلکه شامل مدارک هویتی، گواهی تحصیلی، گذرنامه، شناسنامه، گواهی و حتی اسناد مالیاتی نیز می شود.

جعل اسناد و استفاده نادرست از آنها عواقب و ضررهای مالی بسیاری را برای مردم به همراه دارد.

بنابراین مجازات تقلب در اسناد از بسیاری جهات سنگین است. تبه کاران در اکثر اقدامات تروریستی از اسناد جعلی برای تکمیل امور خود استفاده می کنند.

مجازات تروریست هایی که از اسناد جعلی در پی اعمالی که به افراد صدمه وارد می کند، اعدام است. سایر افرادی که کلاهبرداری با استفاده کپی سند انجام می دهند با چندین سال زندان روبرو هستند.

در ادامه به موضوع کلاهبرداری با کپی سند چگونه است ؟ می‌پردازیم.

کلاهبرداری با کپی سند چگونه است

کلاهبرداری با کپی سند چگونه است ؟

کلاهبرداری با کپی سند چگونه است ؟ کلاهبرداری یا جعل اسناد یکی از بدترین اشکال کلاهبرداری است که جرم تلقی شده و برای آن قابل مجازات است.

به طور خلاصه جعل سند به معنای تنظیم سندی با اعتبار عادی یا رسمی است که بدون اجازه صاحب آن می تواند مردم را فریب دهد.

همچنین در تعریفی دیگر سوء استفاده از کپی اصل سند، ایجاد تغییرات در سند از قبیل تغییر، خط و خش، اثبات تاخیر سند و… نیز مصادیق تقلب با این نوع اسناد وجود دارد.

این نوع فعالیت مجرمانه معمولاً توسط کلاهبرداران حرفه ای انجام می شود.

اسنادی که معمولاً در کلاهبرداری با استفاده کپی سند مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند شامل مدارک هویتی، گواهی تحصیلی، دستور العمل ‌های رانندگی، گذرنامه، شناسنامه و غیره است و از آنجایی که آسیب ناشی از جعل اسناد می‌تواند بسیار جدی و خطرناک باشد، مجازات سنگین است.

در ادامه به موضوع روش های کلاهبرداری با کپی سند می‌پردازیم.

روش های کلاهبرداری با کپی سند

روش های کلاهبرداری با کپی سند

روش های کلاهبرداری با استفاده کپی سند ، تنها اسنادی که در سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت می شود اسنادی هستند که ارزش و اعتبار رسمی دارند. بنابراین کلاهبرداری با استفاده کپی سند که به گفته متقلب برابر با اصل سند است با فریب شخص همراه است.

جاعلان سند ادعا می کنند که کپی اصل سند ارزشمند است و برای فریب فرد ادعا می کنند که ارزش کپی سند با خود سند برابری می کند.

تقلب در کپی اسناد را می توان در فروش اطلاعات مشتری، جعل هویت، سوء استفاده از فعالیت های اقتصادی از جمله افتتاح حساب مشاهده کرد. در ادامه به بررسی انواع روش های این نوع کلاه برداری خواهیم پرداخت.

1. کلاهبرداری با کپی سند هویتی

کلاهبرداری با استفاده کپی سند هویتی یک نوع تقلید است. گواهی تولد در معرض خطر می باشد و افراد باید از گواهی تولد خود به خوبی مراقبت کنند.

کلاهبر داری و تقلید برای باز کردن حساب در مبادلات ارز های رمز نگاری شده داخلی و خارجی ، ثبت و دریافت دامنه های اینترنتی، کار در وب سایت های خدمات آنلاین و حتی خرید سیم کارت های اعتباری و ارسال اس ام اس غیرقانونی از جمله کار هایی است که کلاهبرداران انجام می دهند.

2. کلاهبرداری با کپی سند پلاک ثبت

یکی از زمینه های کلاهبرداری با استفاده کپی سند، اقدام کلاهبردار برای جعل اظهارنامه است. نرخ تقلب پلاک خودرو نسبت به سایر کلاهبرداری ها بیشتر است. یک کلاهبردار از گواهی جعلی برای انتقال پلاک خودرو از فردی به فرد دیگر استفاده می کند. این نوع کلاهبرداری شامل جعل اسناد و امضای طرفین می شود.

3. کلاهبرداری با کپی سند ملکی

کپی جعلی اسناد مربوط به فروش ملک نیز مشاهده شده است. بنابراین کلاهبردار با کپی سند، کالاهای خاصی را به چند نفر می فروشد. طبق ماده 117 قانون ثبت اسناد و املاک، کلاهبردار به جرم فروش و معامله مال به چند نفر به چند سال حبس محکوم می شود.

در ادامه به موضوع کلاهبرداری با استفاده کپی سند ملکی چیست ؟ می‌پردازیم.

کلاهبرداری با کپی سند ملکی چیست ؟

کلاهبرداری با کپی سند ملکی چیست ؟ کلاهبرداری با کپی سند عبارت است از تغییر عمدی اصل به ضرر شخص دیگری. در ادعای جعل، شخصی ادعا می کند که سند خلاف واقع و تقلب است.

یعنی فرد شکایت خود را به گونه ای بیان می کند که در سند، امضا، نوشته غیر واقعی و مواردی از این قبیل دیده شود. بیشتر ادعا های جعل شامل اسناد ساده و روزمره، مانند مواردی است که توسط شرکت های املاک تجاری ساخته شده است.

بعضی از تبهکاران با دور زدن قانون ثروتمند شده اند. در این نوع دعاوی معمولاً ارجاع به خط یاب یا سایر کارشناسان رسمی صادر می شود و جریمه جعل اسناد ملکی در نظر گرفته می شود. اما بهتر است در خرید ملک خود دقت کنید و از وکیل ملکی کمک بگیرید تا از اسناد جعلی جلوگیری کنید.

جمع بندی

در این مقاله از دفتر حقوقی آقای مسیح قاسمی به بررسی کلاهبرداری با استفاده کپی سند پرداختیم. همچنین در این مقاله به بررسی تمامی ابعاد این نوع کلاهبرداری نیز پرداخته شد. شایان ذکر است، شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران دفتر حقوقی آقای مسیح قاسمی ارتباط حاصل کنید.تماس با وکیل