مشاوره نیاز داری؟

09131705100

با ما در ارتباط باش

masihghasemilawyer

مشاوره نیاز داری؟

09131705100

مشاوره نیاز داری؟

masihghasemilawyer@gmail.com

 

دستور تخلیه فوری ملک

دستور تخلیه فوری ملک

دستور تخلیه فوری ملک موردی است که شخصی با رضایت و اذن مالک ملکی را تصرف کرده باشد. یعنی شروع تصرف مصرف کننده با رضایت مالک بوده است (مانند قرارداد اجاره یا صلح منفعت یا ابها) البته برجسته ترین و گسترده ترین شکل دعوای تخلیه است. در این فرض با وجود شرایط لازم, صرف نظر از اینکه ملک برای سکونت یا تجارت اجاره داده شده باشد, مالک می تواند با مراجعه به دادگاه یا شورای حل اختلاف, درخواست تخلیه کند. در زیر به نکات مهم دستور تخلیه و تخلیه فوری نمونه دادخواست تخلیه جهت اطلاع اشاره می شود. در ادامه از وکیل ملکی در اصفهان آقای مسیح قاسمی به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.برای ارتباط باوکیل ازطریق شماره 09131705100 اقدام به تماس فرمائید.دستور تخلیه فوری ملک | مسیح قاسمی

دستور تخلیه فوری ملک چیست؟

دستور تخلیه فوری ملک دستوری می باشد که زمانی مستعجر نمی خواهد ملک را تخلیه کند, صادر می شود. هنگام صدور دستور تخلیه و شرایط صدور آن به ترتیب کدام یک از موارد زیر ذکر شده است:
1. اجاره بها, بر اساس آنچه در قرار داد اجاره بین صاحبخانه و مستاجر است, غل و زنجیر به پایان رسیده است. این عامل در اجرای این دستور بسیار مهم می باشد و به نوعی نکته اصلی این دستور به شمار می رود.
2. مستاجر از دستور تخلیه فوری ملک مسکونی امتناع می کند. در این شرایط, موجر می تواند مستاجر را از ملک خارج کند و ملک را تصرف کند, اموال شما را به دستور تخلیه تخلیه و مستاجر خارج کند.
3. در این صورت, با این حساب, شرایط لازم برای صدور دستور تخلیه می تواند شامل مواردی از قبیل درج, مدت زمان دقیق اجاره در قرارداد, پایان مدت اجاره و … بودن امضای رسمی دو شاهد ذیل باشد. قرارداد, قرارداد اجاره به دو صورت عقد قرارداد و اجاره املاک, عدم سرقفلی در دنیا منعقد می شود.
4. ضمناً مرجع ذی صلاح رسیدگی دستور تخلیه فوری و صدور آن را به استناد ماده 9 حل اختلاف شورای حقوقی, قاضی حوزه حل اختلاف یا منطقه محلی ملک مورد نظر قرار داده است. شایان ذکر است این موارد کامل در دستور تخلیه سریع ملک اجرا می شوند.

دستور تخلیه سریع ملک چه زمانی مطرح می شود؟

در صورتی که اجاره نامه فاقد شرایط سه گانه باشد, مشمول قانون مدنی می باشد و امکان اخذ دستور تخلیه فوری ملک وجود ندارد اما باید داد خواستی را برای صدور حکم تخلیه ارائه دهید که یک محاکمه کامل و طولانی است. مرحله اولیه و تجدید نظر اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که با توجه به مصوبات اخیر در مورد تمدید خودکار اجباری اجاره نامه چگونه می توان در پایان مدت اجاره دستور تخلیه فوری یا دستور تخلیه فوری را دریافت کرد. در صورتی که موجر و مستاجر در اجاره توافق کنند که تمدید خود به خود اجاره بین آنها رعایت نشود, طبق ماده 10 قانون مدنی قرارداد معتبر خواهد بود و مستاجر نمی تواند در پایان مدت اجاره به اجاره استناد کند. مهلت داده و تخلیه نکند و در صورت امتناع می توان حکم تخلیه یا حکم تخلیه وی را با توجه به نوع قرارداد اجرائی درخواست کرد. البته رویه قضایی متفاوتی در دادگاه ها وجود دارد.
یکی از نکات حائز اهمیت در مورد دستور تخلیه فوری ملک, رعایت شرایط صورت اجاره نامه است که در این صورت می توان با کوتاه ترین پروسه حکم تخلیه را از شورای حل اختلاف داد اما در صورت عدم وجود شرایط در قالب قرارداد اجاره باید داد خواست تخلیه عادی به دادگاه ارسال شود که روند طولانی تری دارد.

شرایط دستور تخلیه فوری ملک | مسیح قاسمی

شرایط دستور تخلیه فوری ملک

دستور تخلیه فوری ملک چقدر طول می کشد؟

زمان دقیق محاکمه دستور تخلیه فوری ملک را نمی توان تعیین کرد, اما ممکن است حدود یک ماه برای دستور تخلیه و تخلیه فوری, حدود چهار ماه برای حکم دادگاه برای دستور تخلیه فوری ملک مسکونی, و در نهایت برای تخلیه تجاری, شاید حدود یک سال طول بکشد. . توجه داشته باشید که همه این زمان ها تا حدودی یکی هستند و ممکن است در طول یک دعوا در عمل کم یا زیاد شوند. شایان ذکر است شما برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به این دفتر مراجعه کنید و از مشاوران حرفه آن بهره مند شوید.
فرض کنید شما مالک هستید و ملک خود را اجاره داده اید و مدت اجاره منقضی شده است اما مستاجر به عناوین مختلف از جمله اجاره بهای موفقیت یا عدم پرداخت قبوض آب و برق یا قطع آب به شما بدهکار است. برای خسارت وارده به ملک, و شما می خواهید دعوای تخلیه و علیه مستاجر طرح دعوی کنید. فرض کنید شما مالک هستید و ملک خود را اجاره داده اید و مدت اجاره منقضی شده است اما مستاجر به عناوین مختلف از جمله اجاره بهای موفقیت یا عدم پرداخت قبوض آب و برق یا قطع آب به شما بدهکار است. برای خسارت وارده به ملک و شما می خواهید دعوای تخلیه و علیه مستاجر طرح دعوی کنید. در اینجا از دستور تخلیه ملک استفاده می کنید.

مقدمات صدور دستور تخلیه سریع ملک چگونه است؟

پس از درخواست عزل و تایید آن توسط اداره کل شورای حل اختلاف و ارجاع آن به یکی از شعب یا حوزه ها, ابطال مهر های دعوی غیر مالی باید انجام شود. ثبت نام پس از الصاق مهر قانونی از طریق واحد کامپیوتر درخواست می شود. بعد از ثبت درخواست و تایید شماره کلاسه بایگانی شعبه, پرونده به شعبه مربوطه ارسال می شود. در همان روز درخواست بدون حضور مستاجر دستور تخلیه سریع ملک اجرا می شود که توسط اعضای شعبه یا حوزه هایی که پرونده در آنجا ارجاع شده است, دستور از قبل تنظیم و صادر می شود و یک نسخه از آن در اختیار موجر قرار می گیرد.

شرایط دستور تخلیه فوری ملک تجاری | مسیح قاسمی

شرایط دستور تخلیه فوری ملک تجاری

شرایط دستور تخلیه فوری ملک

در این مقاله از دفتر حقوقی آقای مسیح قاسمی به بررسی دستور تخلیه سریع ملک و شرایط دستور تخلیه سریع ملک پرداختیم. همچنین در این مقاله به بررسی چیستی, مدت زمان این دستور و مقدمات آن پرداخته شد. این دستور دستور تخلیه فوری ملک مسکونی زمانی انجام می پذیرد که مستعجر حاضر به ترک خانه نشود. شایان ذکر است شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با وکیل حقوقی در اصفهان آقای مسیح قاسمی تماس حاصل کرده و از مشاوره های حرفه ای ایشان بهره مند شوید. مسیح قاسمی همچنین بهترین وکیل طلاق در اصفهان است و آماده خدمت رسانی به شما می باشد.تماس با وکیل